Hirdetés
Kezdőlap Hírek 5G - Kína 58 milliárd dollárból válhat a világ legnagyobb piacává
No menu items!

5G – Kína 58 milliárd dollárból válhat a világ legnagyobb piacává

2025-re Kína lesz a világ legnagyobb ötödik generációs mobil távközlési piaca, és a mobil technológiai ökoszisztéma egyre növekvő arányban járul majd hozzá az ország bruttó hazai termékéhez – áll a GSMA nemzetközi szakmai képviseleti szervezet pekingi konferenciáján bemutatott tanulmányban.

A világ több mint 750 mobil távközlési szolgáltatóját és 350 technológiai cégét tömörítő GSMA szakmai képviseleti szervezet kimutatása szerint Kína mobil távközlési ökoszisztémája 5,2 ezer milliárd jüannal (750 milliárd dollár) járult hozzá 2018-ban az ország bruttó hazai termékéhez, azaz a GDP 5,5 százalékát adta.

A mobil hálózati ökoszisztéma bruttó termelési értéke a prognózisok szerint 2023-ra 6 ezer milliárd (870 milliárd dollár) emelkedik.

Kína mobil hálózati ökoszisztémája 8,5 millió állást tartott fenn 2018-ban és 583 milliárd jüan (84 milliárd dollár) adóbevétellel járult hozzá az ország költségvetéséhez.

“Tanulmányunk megállapította, hogy Kína mobil távközlési ipara a gazdasági növekedés és modernizáció egyik legerősebb motorjaként nagyban hozzájárult az ipar és a társadalom átalakításához, egy teljesen új, digitális beállítottságú fogyasztói réteg kineveléséhez” – mondta Mats Granryd, a GSMA vezérigazgatója.

"Miután milliárdokat fordítottak a 4G mobil hálózati infrastruktúra kiépítésére az ország legtávolabbi sarkaiban is, a távközlési szolgáltató cégek az elkövetkező két évben 401 milliárd jüant (58 milliárd dollár) terveznek az ötödik generációs (5G) mobil távközlési rendszer bevezetésének az előkészítésébe invesztálni, megteremtve ezzel az alapját annak, hogy Kína a világ egyik legnagyobb 5G piacává válhasson" - tette hozzá.

A GSMA tanulmánya megállapította: Kína az ország lakosságának 82 százalékát adó 1,17 milliárd mobil előfizetővel a világ legnagyobb mobilpiaca. Az előfizetések száma 2025-re 1,22 milliárdra emelkedik, ami 85 százalékos telítettségi aránynak felel majd meg. Tavaly 1,5 milliárd SIM kártya volt hálózatra csatlakoztatva Kínában, 2025-re pedig számuk 1,7 milliárdra emelkedik a prognózisok szerint.

A mobil előfizetések több mint kétharmada, 69 százaléka okostelefont csatlakoztat a távközlési hálózatba. Az arány az előrejelzések szerint 2025-ig 88 százalékra emelkedik.

A mobil előfizetések 77 százaléka csatlakozik jelenleg 4G hálózathoz Kínában. Az arány az elkövetkező években még emelkedni fog, majd az ötödik generációs technológia bevezetésével túljut a csúcsponton.

Az előrejelzések szerint Kínában 2025-re a mobil előfizetések 28 százaléka, 460 millió lesz már 5G hálózathoz csatlakoztatva, arányaiban jóval a nemzetközi átlag felett. A 4G előfizetések aránya pedig ezzel párhuzamosan 72 százalékra csökken.

A “dolgok internetéhez” (IoT) szolgáltatási szerződéssel csatlakoztatott berendezések száma 2025-ra 1,9 milliárdra emelkedik a 2018-as 672 millióról. (MTI)

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.