szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A szombati, budapesti tüntetés szervezőinek és résztvevőinek példáját vasárnap két vidéki városban is követték.

Választás 2018
Diadalmámor és totális összeomlás - ez maradt a 2018-as parlamenti választás után. Magyarország tehát egyrészt olyan, mint volt immár nyolc évig, eközben mégis egészen más lett, mint április 8-án reggel volt. A nagy kérdés most az: hogy jutottunk idáig, és mi jön most. Igyekszünk válaszokat találni.
Friss cikkek a témában

A pécsi demonstráción a Szabadpécs.hu tudósítása szerint kétezernél is többen voltak, megtelt a tüntetőkkel a Széchenyi tér. A lap beszámolója szerint "a beszédek okosak, kulturáltak voltak, ráadásul úgy szóltak az újra hatalomra jutott kormány és annak politikája ellen, hogy közben a Fideszre szavazókhoz is szóltak, védelmükbe véve a szerintük megtévesztett embereket".

A fő szervező egy pécsi énekesnő, Fülöp Eper Flóra volt, akinek azért mondták le egy koncertjét, mert a Facebookra feltöltött egy videót, amelyen az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjével, Karácsony Gergellyel beszélgetett még a kampány idején.

Debrecenben, a református nagytemplom előtti Kossuth téren tartottak kormányellenes tüntetést. A felszólalók új választást, szabad sajtót, valódi rendszerváltást követeltek. A Jobbik, a Momentum, az LMP, az Együtt és a Kétfarkú Kutya Párt szónokai azt mondták, "mi vagyunk a többség", és ígérték, hogy nem adják fel a harcot, küzdenek tovább, a következő években megmutatják, hogy az ellenzéki pártok komoly kihívást jelentenek majd "Orbán rendszerének". A téren nemzeti, európai uniós és árpádsávos zászlókat lehetett látni.

hvg.hu Világ

A The New York Times a szombati ellenzéki tüntetésről

A Budapesten és több vidéki városban megrendezett szombati ellenzéki tüntetések aligha kényszerítik irányváltásra az újraválasztott magyar kormányt, ám jól tükrözik, mennyire megosztott az a közép-európai ország, amely leginkább eltávolodott a liberális nyugati értékrendtől – írta elemzésében a The New York Times című amerikai napilap.