szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hazai és külföldi szakemberek két hét múlva Budapesten mutatják be elképzeléseiket arról, miként is alakítja át a következő években pénzügyeinket a technológia. Az idei Fintech Banking Summit konferencia szervezői azt ígérik, az eseményen megtudhatjuk, hogy mikor mondhatunk búcsút a papírpénznek, és hogy milyen más, hasonló jelentőségű változásra számíthatunk a következő években.

A pénzügyi világ az elmúlt években a blockchain és kriptovaluták lázában égett, rövid idő alatt terjedt el a bitcoin és egyre többen ismerik a hagyományos bankok leváltására készülő Revolutot is. A pénzügyeket a technológia segítségével átalakító fintech jelenség kétségtelenül megérkezett. A november 22-én a Budapest Music Centerben tartandó Fintech Banking Summit konferencia szervezői az életünkben egyre intenzívebben megjelenő változásokra fókuszálva hívták össze a szcéna hazai és külföldi képviselőit.

Egy jól működő ökoszisztémában a vállalkozó folyamatosan új ötletekkel gazdagítja a projektet, a vállalati ügyfél segít sínre tenni az új módszereket és kiaknázni a szimbiózisban rejlő lehetőségeket, a szolgáltató képes alkalmazkodni a megváltozott igényekhez, a befektető folyamatosan biztosítja a célok eléréséhez szükséges forrásokat, a szabályozó hatóságok pedig egyengetik az új modell előtti utat, hogy annak hasznossága minél gyorsabban érvényesülhessen. A bonyolult folyamatról az Izraelből érkező fintech-stratéga, Nir Netzer osztja meg tapasztalatait a rendezvényen. A szervezők szerint az Equitech Financial Consulting szakembere elárulja majd, hogy hogyan kell hatékonyan menedzselni egy fintech ökoszisztéma kialakítását.

Szintén az Equitechtől érkezik az a Tal Sharon, aki bemutatja az izraeli fintech jelenkorát, és néhány ígéretes helyi megoldáson keresztül ismerteti a startupok számára kínálkozó lehetőségeket. Az izraeli fókusz nem meglepő: sokak szerint ez az ország kínálja a legkiválóbb körülményeket egy – bármilyen tematikájú – startup elindításához. A kormányzat támogatja a kapcsolódó kutatás-fejlesztési feladatokat, a helyi piacon globális értékeket lehet teremteni, a stabilitás és a biztonság fenntartására érzékeny társadalom nyomása miatt pedig gyors döntéshozatal jellemző a befektetőkre. A konferencia szervezői szerint ezek fényében nem meglepő, hogy itt a legmagasabb a világon az egy főre jutó fintech befektetés mértéke – így aztán sok hasznosítható ismeret is keletkezik.

[A bankokat komoly felelősség terheli; de hol marad a forradalom? – interjú Dobó Mátyással]

Szintén tapasztalatokra épít majd a Blockchain Competence Centertől érkező Benedek Péter, aki előadásában a kriptovaluták által belengetett új típusú pénzügyi modellek trendjei mellett bemutat néhány, a hazai piacon is alkalmazható ötletet és már látható megoldást.

Kocsis Gergely, a RowanHill Global szakértője a magyar fintech stratégiához kapcsolható célokat és akciókról tart majd prezenzációt, a megvalósítás során felhasználható legjobb nemzetközi gyakorlatokat, és bemutatja a hazai fintech-helyzethez kapcsolódó lehetőségeket, előnyöket, kihívásokat és veszélyeket.

Az idei Fintech Banking Summit szervezői azt ígérik, hogy az előadások mellett az előadók és a közönség közötti tartalmas, építő beszélgetésekre is lesz lehetőség a pénzintézetek vezetői, a pénzügyi szabályzó testületek tagjai, banki digitális vezetők, befektetési és üzletfejlesztési szakemberek, valamint a startupok képviselői között.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.