Könnyed debreceni évbúcsúztató

| 2020. 12. 29. | 20:29:00
Tizenkét góllal voltak jobbak a Szombathelynél.

30-18-ra legyőzte a DVSC Schaeffler a Szombathelyi KKA csapatát a K&H női kézilabda bajnokság december 29-i játéknapján a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban.

Tíz percig tartotta magát az újonc a pályaválasztó otthonában, majd 5-5-től lassan elkezdte leszakítani a vasiakat a Debrecen. A „lassan” nyomatékkal értendő, mert az első félidő derekától a Loki gyakorlatilag a 25. percig emberhátrányban játszott Despotovic és Karnik két-két 2 perces kiállítása miatt. Az első perceket leszámítva védekezésben egyértelműen az ellenfele fölé nőtt a Debrecen, viszont a gólövés megsínylette a sűrű büntetéseket. Tegyük hozzá, a hazaiak nélkülözni kényszerültek legjobbjukat, a kisebb sérüléssel bajlódó Kovács Annát, a jobbátlövő helyén Vámos kezdett, mellette Vantara-Kelemennel, Despotoviccsal, Bulathtal, Tóvizivel, Varsányival, a kapuban Triffával indult harcba a Loki. A tini válogatott Vámosra különösen kihegyezték a taktikát Köstner Vilmosék, a hazai mezőny talán legdinamikusabb játékosa folyamatosan megtalálta a réseket a lassú szombathelyi védelmen és nagyban hozzájárult az eredményességhez.

Mihelyt azonos létszámban támadhatott, a Loki a hibák ellenére gyorsan növelni kezdte a különbséget és 15-11-es vezetéssel mehetett szünetre.

Bulath Anita kicsit rápihenhetett a törökországi mérkőzésre

A második félidőre Varsányi helyén Arannyal, míg Bulath helyett Karnikkal futottak ki a piros-fehérek, már a január 4-én esedékes törökországi EHF-fellépésre is gondolva. Bár az elején egy-két, a saját kapunk előtt lecsorgó labdánál joggal hiányolhattuk a gyilkos ösztönt (17-14, 36. perc), egy kettős emberölénynek is köszönhetően a 44. percre sikerült 22-14-re megugrani. Ha volt is valakiben kétség, ekkorra minden esetleges kérdőjel helyére pont került. A Szombathely egyre enerváltabban és kedvetlenebbül mozgott, míg a Lokiban mindenki szerephez jutott. A cserék közül támadásban elsősorban Karsten tudott hozzátenni, míg védekezésben Bordás, Tóvizi és Karnik együttesen olyan falat alkotott, amiről a Szombathely egyre-másra visszapattant. Tizenkétgólos győzelem és az idény egyik legsimább meccse lett belőle.

A keménymag a mérkőzés után a DVSC labdarúgócsapatának e napokban lemondott edzőjét, Herczeg Andást is éltette

MESTERMÉRLEG
Köstner Vilmos: A mérkőzés kezdeti nehézségeit leküzdve magabiztos győzelmet arattunk. Erre a naptári évre minden debreceni játékos és kézilabda szurkoló büszke lehet. Bízom abban, hogy a következő év is hasonlóan sikeres lesz, ehhez kívánok mindenkinek elég erőt, jó egészséget.
Marosán György: Már a bemelegítésnél eldőlt gyakorlatilag minden, betegség miatt leggólerősebb játékosunkra, Biljana Balndelierre nem számíthattam. Fiatal a csapatunk, húsz percig bírtuk ezúttal erővel, ebben fejlődnünk kell!