Ekkora bajban nagyon rég volt a Veszprém

2018.10.21. 19:51

2002 után veszített újra a Veszprém hét közben magyar bajnokit a Szegeden kívül más csapat ellen, Tatabányán kaptak ki az új edző David Davis itthoni bemutatkozómeccsén. Vasárnap a nagy rivális Szegedet fogadták, és ismét kikaptak, teljesen simán.

A vendégek száz százalékos mutatóval várták a rangadót, a hazaiaknak viszont a Bajnokok Ligájában két, a bajnokságban pedig egy vereségük - a tatabányai - volt már ebben a szezonban. A veszprémiek keretéből Dejan Manaszkov, René Toft Hansen, Gasper Marguc és Jamali Iman, a vendégektől Pedro Rodríguez, Nik Henigman és Stanislav Kasparek hiányzott.

DBOGI20181021008
Fotó: Bodnár Boglárka

Félidőben még egy góllal vezettek a hazaiak, a második félidő közepén viszont lépésről lépésre elhúzott a bajnok, a hajrában már hat góllal is vezetett. Sego kapus szenzációsan védett, a mezőnyjátékosok között sem volt egyetlen gyengébb teljesítmény sem.

A Veszprém az idő előrehaladtával egyre jobban szétesett, valójában náluk senki nem játszott jól. Így a végén öt góllal győzött a Szeged.

A szegediek márciusban bajnoki meccsen 32-31-re győztek nagy riválisuk otthonában, ez akkor legutóbb 15 évvel korábban, 2003 februárjában sikerült nekik rendes játékidőben. A Veszprém két meccset egymás után a bajnokságban az M4 szakértői szerint valamikor 1990 környékén veszíthetett.

A Szeged-Veszprém rangadót március közepén rendezik. Az NB I.-ben az alapszakasz után az első és a második helyezett oda-visszavágó alapon mérkőzik meg a bajnoki címért. (A visszavágót az első helyen végzett csapat játszhatja hazai pályán.)

Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 27-32 (14-13)

gólszerzők: Nilsson, Strlek 5-5, Ilic, Nenadic, Mahé, Mackovsek 3-3, Tönnesen 2, Gajic, Nagy L., Lékai 1-1, illetve Källman 6, Maqueda 5, Bodó, Bombac 4-4, Balogh Zs. 3, Sigurmannsson, Sostaric, Bánhidi 2-2, Sego, Canellas, Blazevic, Gabr 1-1