10 góllal nyert a Veszprém a kézi-BL-ben

DBOGI20191013026
2019.10.13. 17:24

A Telekom Veszprém házigazdaként magabiztos, tízgólos győzelmet aratott a portugál FC Porto Sofarma ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

A veszprémiek két vereség után nyertek ismét, így jelenleg négy ponttal állnak a B csoport negyedik helyén.A hazaiak keretéből ezúttal Székely Márton, Pawel Paczkowski, Kentin Mahé és Borut Mackovsek hiányzott. A két győzelemmel álló portugál együttes jól kezdett (3-6), de az erősebb veszprémiek hamar fordítottak, és a szünetig őrizték három-négygólos előnyüket.

A szünet után a magyarok fokozatosan tovább növelték az előnyt, a svéd Andreas Nilsson találatával a 49. percben már tíz góllal vezettek, és végül ilyen különbséggel nyertek.

A mérkőzés legeredményesebb játékosa a nyolcgólos Nilsson volt, a portugáloknál a kubai Victor Manuel Iturriza Alvarez hat gólig jutott.

A Veszprém jövő szombaton a címvédő északmacedón Vardar Szkopjét fogadja. (MTI)