Megvédte címét a Ferencváros a Magyar Kupában

2019.12.08. 18:26

A címvédő Ferencváros nyerte a férfi vízilabdázók Magyar Kupáját, miután a Komjádi uszodában rendezett vasárnapi döntőben 8-7-re legyőzte az OSC-t – írja az MTI.

A címvédő, Bajnokok Ligája-győztes Ferencváros dolgát alaposan megnehezítette az OSC: a Fradi ugyan az első negyedben 2-0-ra vezetett, de riválisa még ebben a játékrészben fordított, és a harmadik negyed derekáig őrizte is az előnyét. A Ferencváros két perccel a meccs vége előtt szerzett ismét vezetést Varga Dénes góljával, és innen nem is engedte ki kezéből a győzelmet.

A Ferencváros története során 19. alkalommal nyerte meg a Magyar Kupát, a kétszeres győztes OSC pedig 2014 és 2017 után öt éven belül a harmadik döntőjét veszítette el.

A nőknél hasonlóan izgalmas volt a kupadöntő: egy végletekig kiélezett meccsen végül a Dunaújváros örülhetett a vasárnapi döntőben, ahol ötméteresek után 13-12-re győzték le az elmúlt öt évben győztes UVSE csapatát.

Eredmény, Magyar Kupa

Férfiak

• FTC-Telekom Waterpolo - A-Híd OSC Újbuda 8-7 (2-3, 1-2, 2-1, 3-1)
  • gólszerzők: Jaksic 3, Varga Dé. 2, Pohl, Vámos, Constantin-Bicari 1-1, illetve Manhercz, Hárai 2-2, Brguljan, Erdélyi, Ubovic 1-1

Nők

• Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - UVSE-Hunguest Hotels 13-12 (2-0, 4-3, 3-3, 0-3, 4-3) - ötméteresekkel
  • gólszerzők: Garda 4, Gurisatti 2, Mahieu, Ziegler, Vályi, Brezovszki, Sajben, Szabó és Szellák 1-1, illetve Kisteleki H. 4, Keszthelyi 3, Faragó 2, Szücs, Parkes, Mucsy 1-1