A pályázat igen széles spektrumban kínál lehetőséget azon vállalkozások számára, akiknek fontos, hogy produktumát hazai és nemzetközi szinten is elismerjék. Az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy tradíciókra épülve képviseli a kimagasló minőséget, a határainkat átlépve – mondta el Kiss Károlyné Ildikó az Érték és Minőség Nagydíj Kiírói Tanácsa nevében. A konzultációs szakaszban összességében eddig több mint 100 magyarországi és határon túli érdeklődővel zajlottak az egyeztetések. A tanúsított „minőség jelképét” a Gazdaság Ünnepén, a Parlament Felsőházi Termében adják át szeptember 10-én. Az esemény fővédnöke Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke. A pályázati rendszer kiemelt támogatója a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkársága, külhoni támogatója a Romániai Magyar Demokrata Szövetség. Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat kiemelt önkormányzati partnere Gyula önkormányzata.

Harminckilenc főkategóriában lehet pályázni az egész Kárpát-medencéből az Érték és Minőség Nagydíjra mindazon vállalkozásoknak, akik tevékenységük során bizonyíthatóan elkötelezettek a minőség ügye iránt, és kiemelten fontosnak tartják az egyetemlegesen magas minőségű termékek előállítását, illetve szolgáltatások nyújtását.

A zsűri a régiókban tett látogatása során úgy tapasztalta, hogy a hosszútávon gondolkodó gazdaságok kiemelkedő lehetőségként tekintenek a minőségtanúsító védjegy megszerzésére, amely akár a nemzetközi törekvéseiket is segíteni tudja.

Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázatot 2019-ben második alkalommal írta ki és valósította meg a DIAMOND Szervezőiroda Bt., a Hajnal Húskombinát Kft., a Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Kft., valamint az erdélyi, mezőcsávási székhelyű SSM & SIU Kft.  Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat kitüntetéseit a Gazdaság Ünnepén, a Parlament Felsőházi Termében adják át szeptember 10-én.

A kitüntető címet és a tanúsító védjegy használati jogát önkéntesen benyújtott pályázat alapján lehet elnyerni. Pályázatot nyújthat be minden magánszemély, jogi személy, jogi személyiséggel nem rendelkező társaság, egyéni vállalkozó, alkotóközösség. A pályázaton részt vehet minden, a pályázati főcsoportok szerinti, a pályázat céljainak megfelelő, Magyarországon, illetve a Kárpát-medencében gyártott, forgalmazott áru, árucsalád, szoftver, illetve ahhoz kapcsolódó szolgáltatás, mellyel rendszert alkothat. A pályázat tárgyát képezheti továbbá önálló szolgáltatás is. Egy pályázó több pályázattal is szerepelhet, és több pályázó is benyújthat közös pályázatot.

A Kiírók Tanácsa döntése alapján a legkiemelkedőbbnek ítélt pályázatok elnyerik az Érték és Minőség Nagydíj kitüntető címet, és ezzel együtt az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy használati jogát, mely az első évben díjmentes.