katalog.svkos.cz
Katalog Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě
 Na váš dotaz nebyly vyhledány žádné odpovídající dokumenty.
 
 
Základní hledání
 | 
Standardní hledání
 | 
Prohlížení
 | 
Hledání z více polí
 | 
Pokročilé hledání
 | 
CCL 
 


Vyhledávání z více polí
Předmět
Autor
Název jako celek (Začněte prvním slovem názvu)
Slova z názvu
Rok
Nakladatel
Blízkost slov?Ne Ano
Báze pro vyhledávání

Zrušit
Omezit vyhledávání na:
Jazyk dokumentu:Rok od:do: RRRR (použijte ? pro pravostranné zkrácení, pokud nechcete použít rozmezí od/do.)
Druh dokumentu:
Tipy pro vyhledávání:
Vyplňte všechna pole, která vyplnit chcete. Pokud použijete více než jeden řádek, vyhledávání zúžíte. Pokud použijete "Ano" pro "Blízkost slov?", můžete zadat slovní spojení např. osobní počítač a systém tomu bude rozumět tak, že chcete vyhledat jen takové záznamy, které mají slovo počítač VEDLE slova osobní. Blízkost slov nemůžete použít, pokud soubor vyhledaných záznamů obsahuje více než určitý počet záznamů, definovaný na serveru (implicitně xxx).

V dotazu nezáleží na tom, zda použijete velká nebo malá písmena. Například zadáte-li počítač, systém najde počítač, Počítač i POČÍTAČ​.

Vámi zadaná slova budou implicitně spojena logickým operátorem AND. Pro vyhledání můžete ve svém dotazu použít všechny logické operátory: AND, OR, NOT. Například můžete zadat srdce or srdeční pro vyhledání všech záznamů, v nichž je uvedeno slovo srdce nebo srdeční.

Použijte znak ? pro nalezení záznamů, které obsahují části slov. Například květ? vyhledá záznamy, v nichž byla použita slova květina, květinový, květinářský atd. V jiném příkladu ?ologie umožní vyhledání záznamů, obsahujících slova antropologie, archeologie, psychologie​, atd. Znak ? je také možno použít pro nalezení slov v různých pravopisech. Například pre?ident vyhledá jak záznamy se slovem president, tak prezident.
© 2005-2021 Ex Libris, Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
Přihlášení OdhlášeníMoje konto Nastavení Databáze Dotazy MVS Nápověda
Hledání Výsledky dotazu Předchozí dotazy Má schránka Novinky ve fondu