ПРОГРАМА ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
ЗНО/ДПА
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
УЧАСНИКУ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ
КЕРІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ЗВІТИ / ДАНІ
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021
ХІМІЯ21 травня
ІСПАНСЬКА МОВА24 травня
НІМЕЦЬКА МОВА24 травня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА24 травня
АНГЛІЙСЬКА МОВА25 травня
МАТЕМАТИКА28 травня
УКРАЇНСЬКА МОВА01 червня
УКРАЇНСЬКА МОВА
І ЛІТЕРАТУРА

01 червня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ04 червня
ФІЗИКА07 червня
БІОЛОГІЯ10 червня
ГЕОГРАФІЯ15 червня
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
У характеристиці сертифікаційної роботи з української мови  визначено структуру тесту, час, відведений на його виконання, конкретизовано кількість та типи завдань, уміщених до сертифікаційної роботи, наведено схему нарахування тестових балів. Докладне ознайомлення з цією інформацією допоможе виробити власну стратегію ефективної роботи під час зовнішнього незалежного оцінювання з української мови.
Сертифікаційна робота з української мови містить 40 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання, – 74. На виконання сертифікаційної роботи відведено 150 хвилин.
Результат виконання усіх завдань буде зараховано як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) закладів освіти, які в 2021  році завершують здобуття повної загальної середньої освіти та буде використано під час прийому до закладів вищої освіти (конкурсний предмет “українська мова”).
 
Робота складається з двох частин:
 
 
Типи завдань сертифікаційної роботи та схеми нарахування балів за виконання завдань
Форма / опис завданняСхема нарахування балів
Завдання з вибором однієї правильної відповіді (№1–28, №34–39). Завдання має основу та чотири або п’ять варіантів відповідей, з яких лише один правильний. Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця зовнішнього незалежного оцінювання вибрав/ла й позначив/ла відповідь у бланку відповідей А.0 або 1 бал:
1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№29–33). Завдання має основу та два стовпчики інформації, позначених цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами. Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця зовнішнього незалежного оцінювання зробив/ла позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.0, 1, 2, 3 або 4 бали:
1 бал – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів за будь-яку «логічну пару», якщо зроблено більше однієї позначки в рядку та/або колонці; балів – за завдання, якщо не вказано жодної правильної відповідності («логічної пари») або відповіді на завдання не надано.
Завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю (№40). Завдання має основу та передбачає надання розгорнутої письмової відповіді в бланку відповідей Б.від 0 до 20 балів:
теза: 0, 1 або 2 бали; аргументи: 0, 1 або 2 бали; приклад із літератури чи інших видів мистецтва: 0, 1 або 2 бали; приклад, що є випадком із життя чи історичною подією: 0, 1 або 2 бали; логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали; висновок: 0, 1 або 2 бали; орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали; лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
Власне висловлення обсягом до 100 слів або таке, що не відповідає темі оцінюють в 0 балів.
Завантажити характеристику у форматі PDF.
(095) 903-95-10
ЧАС РОБОТИ:
ПН.-ЧТ. 09:00-18:00, ПТ. 09:00-16:45. ПЕРЕРВА 13:00-13:45
ПОШТОВА АДРЕСА:
ВУЛ. В. ВИННИЧЕНКА, 5, М. КИЇВ, 04053
Використання матеріалів, поданих на сайті, передбачає посилання на УЦОЯО.
© Український центр оцінювання якості освіти 2007-2021
ПРО УЦОЯОРегіональні центриНаші партнериПублічна інформаціяПроцедура оформлення запитівДержавні закупівліВнутрішній аудитСтруктура центруАтестат відповідності ІТСПРО ЗНО В МЕДІАНОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИГРОМАДСЬКЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯКонтакти