ESTER

 kasutusjuhend
Viimati uuendatud 7.06.2021
Sisukord
E-kataloog
Tutvustus
E-KATALOOG ESTER on Eesti suuremate raamatukogude ühiskataloog. Kataloogis on andmed ka ülikoolide kolledžite ja erialaraamatukogudes leiduvate teavikute kohta. E-kataloogi koostamist alustati 1. jaanuaril 1999 ja seda täiendatakse pidevalt, kuid kõike raamatukogudes leiduvat see veel ei sisalda. E-kataloog ESTER sisaldab kirjeid raamatute, perioodikaväljaannete, nootide, helisalvestiste, e-ressursside jms kohta. Eesti ajakirjanduses ja kogumikes avaldatud artikleid otsi Eesti artiklite andmebaasist ISE.
E-kataloog ESTER võimaldab:
Nutiseadmesõbralik e-kataloog (m-ESTER)
Nutiseadmesõbralik e-kataloog kohandub vastavalt arvuti- või telefoniekraani suurusele. Kuva on veidi erinev seadme püsti- või põikiasendis.
Kõik e-kataloogi funktsioonid on olemas ka nutiseadmes. MARC-vormingus täiskirje kuvatakse ainult telefoni põikiasendis. Eksemplaride näitamine on ülevaatlikum, lisaks on võimalus kõikide eksemplaride kuvas järjestada eksemplare asukoha, kohaviida, staatuse ja märkuste veeru alusel, klõpsates veeru päisel. Samuti saab selles vaates filtreerida kirjeid staatuse või asukoha alusel ja otsida eksemplari andmete seast.
E-kataloogi ESTER haldab Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium (ELNET Konsortsium).
Küsimuste ja probleemidega palume pöörduda oma raamatukogu poole või e-posti aadressil ester@elnet.ee.
Ühtlasi palume teatada e-kataloogis leitud ebatäpsustest.
TutvustusViimased uuendusedToetatud veebilehitsejad ja küpsisedPrivaatsusteave