English
خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
معاون کتابخانه ملی مطرح کرد
پویش «کتاب در حرکت» پاسخ به نیازهای مطالعاتی جامعه است

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۰:۲۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۳/۲۶ - ۱۰:۳۲:۳۴

فریبرز خسروی معاون کتابخانه ملی ایران معتقد است برپایی پویش «کتاب در حرکت» با پیام «بخوان و به دیگری بسپار»، پاسخ به نیازهای مطالعاتی و تقویت فرهنگ کتابخوانی شکل گرفت و براساس این طرح هم خانواده های ایرانی تشویق به اهدای کتاب های خود به کتابخانه ملی ایران شدند و هم بخشی از کسری کتاب های کتابخانه با عملیاتی شدن این طرح تامین شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فریبرز خسروی معاون کتابخانه ملی ایران با بیان این مطلب در توضیح جزئیات این طرح گفت: پویش کتاب در حرکت با پیام «بخوان و به دیگری بسپار» سال گذشته همزمان با هفته کتاب توسط اداره کل فراهم آوری آغاز شد.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح پاسخ به نیازهای مطالعاتی و تقویت فرهنگ کتابخوانی است که بر اساس آن خانواده های ایرانی تشویق به اهدای کتاب خود به کتابخانه ملی شدند و همچنین بخشی از کسری کتاب های کتابخانه ملی با عملیاتی کردن این طرح فراهم آوری شد.
معاون کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: در مرحله نخست از اجرای این طرح، با توافقی که با شهرداری مناطق 7 و 13 صورت گرفت و حدود 4هزار نسخه کتاب در مناطق پرتردد از جمله ایستگاه های مترو و سرای محله و نیز از طریق خودروهای سیار شهرداری به عموم مردم اهدا شد.
خسروی افزود: در گام بعدی و همزمان با هفته پژوهش، حدود 3 هزار نسخه کتاب در اختیار کارکنان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به عنوان سفیران کتابخوانی در قالب پویش «کتاب در حرکت» قرار گرفت تا این کتب از این طریق در اختیار اعضای خانواده ها و علاقه مندان به مطالعه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: در گام سوم با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، تعداد 14 هزار نسخه کتاب و منبع غیر کتابی برای اجرای پویش «کتاب در حرکت» در 33 کتابخانه و در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران توزیع شد که این روند تا پایان فروردین 1400 ادامه یافت. 
معاون کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ادامه به اجرای طرح «اهدای سیار» در راستای پویش «کتاب در حرکت» اشاره کرد و گفت: در این طرح که با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان فرهنگی – هنری شهرداری تهران انجام شد، تعداد 4 کتابخانه به صورت اتوبوس سیار برای چهار ناحیه شمال، جنوب، شرق و غرب تهران در نظر گرفته شد تا منابع اهدایی را در اختیار شهروندان علاقه مند در سطح شهر قرار دهد. 
وی تصریح کرد: همچنین در ایام تعطیل سال نو با همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، دسترسی به کتاب و لذت مطالعه برای بخشی از شهروندان به شکل رایگان فراهم شود.
خسروی خاطرنشان کرد: گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مسئولیت ساماندهی این پویش را بر عهده دارد و با دریافت منابع اخدایی از شهروندان و کتابخانه ها در کنار تکمیل منابع سازمان و نگهداری این کتاب ها برای همیشه برای بهره مندی اصحاب علم و دانش، منابع مازاد را در اختیار سایر کتابخانه های سراسر کشور  قرار می دهد تا این منابع مجدد در چرخه اطلاع رسانی قرار گیرند. 
پایان خبر/
نسخه قابل چاپ‎ 
 

211 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 272
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :
بر پایه پورتال سازمانی توکا