cafebazaar.ir
برای شما
دسته‌بندی‌‌ها
کودک
اپلیکیشن شاد
همراه اول
نسخه ۲.۹.۷
نصب از بازار
+۱۲ میلیون
نصب فعال
3.5
125794 نظر
آموزش
دسته
۳۹ مگابایت
حجم
تصاویر برنامه
معرفی برنامه
اپلیکیشن شاد یا شبکه‌ی آموزشی دانش‌آموز، نرم‌افزاری برای ارتباط و آموزش است.
 از اسفند ۹۸ به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ایران و دنیا، دانش‌آموزان مجبور شدند در خانه درس بخوانند و در مدارس به روی همه بسته شد. 
وزارت آموزش و پرورش ایران این نرم‌افزار را راه‌اندازی کرد تا دانش‌آموزان، معلمان و مدیران بتوانند در بستری امن و یکپارچه با یکدیگر در ارتباط باشند. دانش‌آموزان می‌توانند با دانلود اپلیکیشن شاد در کلاس‌های درس خود شرکت کنند. معلم‌ها نیز می‌توانند با دانلود شبکه شاد در آن عضو شوند و بدون نیاز به خارج شدن از خانه، تدریس کنند.

اپلیکیشن شاد از کجا و چطور شروع به کار کرد؟
با شروع همه‌گیری ویروس کرونا، دانش‌آموزان و معلمان دیگر امکان حضور در مدارس را نداشتند. اپلیکیشن شاد در ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ رونمایی شد. در ابتدا این نرم‌افزار فقط روی برنامه‌های پیام‌رسان اجرا می‌شد و کاربران باید حتما از یکی از پیام‌رسان‌های واتس‌اپ ‎، سروش ‎، گپ ‎، آی‌گپ و روبیکا استفاده می‌کردند تا بتوانند از شبکه شاد استفاده کنند. اما طولی نکشید که از اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش رونمایی شد و دانش‌آموزان، معلمان و مدیران می‌توانستند با نصب برنامه شاد با یکدیگر در ارتباط باشند.
در تاریخ چهاردهم شهریور ۱۳۹۹ و پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، با بروزرسانی شاد امکانات بیشتری به آن اضافه شد. از آن زمان، اپلیکیشن شاد چندین بروزرسانی مختلف داشته است. 
برنامه شاد آموزش و پرورش همان‌طور که از اسم آن مشخص است، توسط وزارت آموزش و پرورش ایران ساخته شده است؛ این برنامه توسط تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف پشتیبانی و امنیت آن تامین می‌شود. 

راهنمای جامع استفاده از اپلیکیشن شاد
دانش‌آموزان، معلمان و مدیرانی که برای اولین بار از برنامه شاد استفاده می‌کنند، ممکن است در مورد مراحل نصب و استفاده‌ی از آن سردرگم شوند. اما ما برای تک‌تک شما دستورالعمل جامعی را تهیه کرده‌ایم.
شبکه شاد برای تمامی کاربران آن یکسان است و نیازی نیست معلمان و دانش‌آموزان از نسخه‌های متفاوتی استفاده کنند. برای دانلود اپلیکیشن شاد کافی است روی دکمه‌ی «نصب از بازار» کلیک کنید. بازار به‌ صورت خودکار برنامه را دانلود و سپس نصب می‌کند.

برنامه شاد برای دانش‌آموزان
پس از اینکه مطمئن شدید مدیر مدرسه‌ شما را در سامانه سناد تایید کرده است (می‌توانید با مدرسه در تماس باشید)، وارد اپلیکیشن شاد شوید. نقش دانش‌آموز را انتخاب کنید و کد ملی‌ خود را وارد کنید. اگر مدیر مدرسه‌ی شما اطلاعاتتان را در سامانه‌ی سناد وارد کرده باشد، می‌توانید بدون هیچ مشکلی و با نوشتن تاریخ تولدتان وارد شوید. سپس یک نام کاربری انتخاب کنید و وارد مرحله‌ی احراز هویت شوید.

برنامه شاد برای معلمان
پس از دانلود و نصب برنامه شاد وارد برنامه شوید و نقش معلم را انتخاب کرده و سپس کد ملی خود را وارد کنید. اگر مدیر مدرسه‌‌ی شما اطلاعات‌تان را در سامانه‌ی سناد وارد کرده باشد، به‌ راحتی و با نوشتن تاریخ تولدتان وارد اپلیکیشن شاد خواهید شد. نام کاربری منتخبتان را بنویسید. برای دسترسی به کلاس‌های درسی باید احراز هویت کنید که جلوتر آن را توضیح خواهیم داد.

برنامه شاد برای مدیران مدارس
اگر مدیر مدرسه هستید، قبل از استفاده از شبکه شاد باید وارد سامانه سناد شوید تا اطلاعات دانش‌آموزان و معلمان مدرسه‌ را وارد کنید. سامانه‌ی سناد توسط وزارت آموزش و پرورش به وجود آمده است تا اطلاعات تحصیلی و آموزشی دانش‌آموزان را در مقاطع تحصیلی مختلف ثبت و از آن‌ها نگه‌داری کند.
در سامانه‌ی سناد باید اطلاعات معلمان و دانش‌آموزان را مثل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، جنسیت، نام پدر و غیره ثبت کنید. سپس در قسمت مدیریت امور کلاس‌ها، کلاس هر معلم و پایه‌ی تحصیلی آن را تعیین کنید. این اطلاعات، خودکار به شبکه شاد منتقل خواهد شد.
پس از ثبت اطلاعات مورد نیاز در سامانه‌ی سناد، وارد اپلیکیشن شاد شوید و نقش مدیر را انتخاب کنید. اول شماره‌ی تلفن خود را وارد کنید؛ سپس سال، ماه و روز تولدتان را وارد کنید و وارد برنامه شوید.  

نحوه‌ی احراز هویت شاد
برای احراز هویت در شبکه شاد مدیر مدرسه‌ی شما باید اطلاعاتتان را در سامانه‌ی سناد ثبت کرده باشد. پس از آن که نقش خود را انتخاب کردید، باید اطلاعات خود را وارد کنید. اطلاعات مورد نیاز برای احراز هویت، کد ملی و تاریخ تولد شما است.   
پس از وارد کردن این اطلاعات روی دکمه‌ی «ورود» کلیک کنید و پس از آن، به گروه کلاسی، گروه‌ها و کانال‌های اختصاصی خودتان دسترسی خواهید داشت. فقط برای اولین استفاده لازم است احراز هویت شاد را کامل کنید و پس از آن، به‌راحتی وارد برنامه خواهید شد.
 
ویژگی‌های اپلیکیشن شاد
با وجود تعطیلی مدارس، نمی‌توان آموزش و کسب علم را متوقف کرد. برای همین است که همه‌ی دانش‌آموزان در سراسر کشور باید با دانلود اپلیکیشن شاد از آن استفاده کنند تا بتوانند با هم‌کلاسی‌ها و معلمان خود در ارتباط باشند. با هم برخی از ویژگی‌های شبکه شاد را بررسی می‌کنیم: 
امکان ارسال پیام متنی: با دانلود اپلیکیشن شاد به معلمان خود پیام دهید و سوال‌هایتان را بپرسید. برنامه شاد از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و برخلاف باقی برنامه‌های کلاس درس که زبان فارسی در آن به‌ هم می‌ریزد در اپلیکیشن شاد به راحتی به زبان فارسی پیام ارسال کنید. این قابلیت مخصوصا مناسب دانش‌آموزان ابتدایی است که می‌خواهند زبان فارسی خود را تقویت کنند یا هنوز با الفبای زبان انگلیسی آشنایی ندارند.
امکان ارسال فیلم و عکس: برای داشتن یک کلاس درس خوب و موفق، نوشته‌های متنی کافی نیستند. گاهی معلم‌ها از دانش‌آموزانشان می‌خواهند که تمرین حل کنند یا از روی متنی یا درسی، مشق بنویسند. با امکان ارسال فیلم و عکس در شبکه شاد معلمان می‌توانند روی نحوه‌ی آموزش دانش‌آموزان نظارت بیشتری داشته باشند و خودشان نیز از محتواهای چندرسانه‌‌ای برای تدریس موفق‌تر و موثرتر استفاده کنند.
امکان ارسال پیام صوتی: دانش‌آموزان اول ابتدایی که هنوز خواندن و نوشتن بلد نیستند چطور؟ با دانلود اپلیکیشن شاد پیام صوتی بفرستید. هم‌چنین، برخی مباحث بسیار مفصل و طولانی‌اند و نوشتن آن‌ها در پیام متنی وقت زیادی می‌برد؛ برای همین، دانش‌آموزان و معلمان می‌توانند از پیام صوتی استفاده کنند تا راحت‌تر و سریع‌تر پیام خود را منتقل کنند.
امکان برگزاری پخش زنده: همه‌گیری کرونا و تعطیلی مدارس باعث شده است کلاس‌های درس دیگر به‌ صورت رودررو و زنده نباشد. اما با دانلود اپلیکیشن شاد و پخش زنده‌ی کلاس‌های درسی، معلم‌ها ارتباط بهتری با دانش‌آموزان برقرار کرده و دانش‌آموزان نیز در کلاس سوال‌هایشان را می‌پرسند، در درس مشارکت می‌کنند و یادگیری بهتر و عمیق‌تری خواهند داشت. 
امکان گرفتن آزمون: با دانلود اپلیکیشن شاد امکان گرفتن و شرکت در آزمون‌های مختلف را خواهید داشت. هم‌چنین ساختار شبکه شاد به شیوه‌ای است که امکان تقلب کردن دانش‌آموزان به حداقل می‌رسد. آزمون ساز شاد به معلم‌ها قابلیت ساختن آزمون‌ها و امتحانات مختلف را می‌دهد.
امکان تماس صوتی و تصویری: با دانلود شبکه شاد تماس صوتی و تصویری بگیرید و ارتباط موثرتری در کلاس درس و به‌ صورت یک‌به‌یک داشته باشید. 
امکان حضور و غیاب آنلاین: حضور و غیاب وقت زیادی را از کلاس‌های درس می‌گیرد و به دلیل آنلاین بودن کلاس‌ها، ممکن است اتلاف وقت بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد. برای همین، دانلود اپلیکیشن شاد  امکان حضور و غیاب آنلاین را فراهم کرده است و خود برنامه به‌صورت خودکار، افراد حاضر یا غایب هر جلسه را ثبت می‌کند.
امنیت و حفظ حریم شخصی: یکی از مشکلات پیام‌رسان‌های مختلف امکان دسترسی به اطلاعات دیگران با قابلیت هک شدن است. امنیت اپلیکیشن شاد توسط تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف تامین می‌شود و هک شاد تقریبا غیر ممکن است.
امکان شخصی‌سازی: در تنظیمات شاد می‌توانید برنامه را برای خودتان شخصی‌سازی کنید. اعلان‌ها و صداهای گروه‌ها و کانال‌های مختلف را تغییر دهید یا بی‌صدا کنید. هم‌چنین تنظیمات ظاهری برنامه را به دلخواه خود درآورید.
حجم کم: دانلود اپلیکیشن شاد تنها ۳۶ مگابایت حجم می‌برد و نسبت به باقی اپلیکیشن‌های کلاس درس، حجم کمتری دارد و می‌توانید حتی در صورت نداشتن حجم کافی در گوشی هوشمند خود، آن را نصب کنید.
استیکرهای متنوع: زمان پیام دادن، استیکرهای متنوع سرعت پیام‌دهی‌تان را افزایش می‌دهد. شبکه شاد استیکرهای اختصاصی دارد. اگر از والدین دانش‌آموزان هستید، لازم نیست نگران استیکرهای نامناسب برای فرزندانتان باشید. تمام استیکرهای شاد بررسی و تایید می‌شوند تا محتوای نامناسبی در دسترس دانش‌آموزان قرار نگیرد.
امکان ذخیره‌ی پیام: شبکه شاد یک قسمت مخصوص برای پیام‌های ذخیره شده دارد. فایل‌هایی را که می‌خواهید دوباره مشاهده یا مطالعه کنید، در این قسمت به اشتراک بگذارید تا به‌ راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید.
دانلود رایگان شاد: بسیاری از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مدیریت کلاس درس قیمت بالا یا پرداخت درون برنامه‌ای دارند. برنامه شاد آموزش و پرورش بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس همه‌ی دانش‌آموزان، معلم‌ها و مدیران سراسر کشور است.
ساخت ایران: اپلیکیشن شاد توسط آموزش و پرورش و تیم فنی دانشگاه صنعتی شریف ساخته شده است. به همین خاطر، این نرم‌افزار با در نظر گرفتن دانش‌آموزان و معلمان ایرانی برنامه‌ریزی شده و برای تدریس درس به زبان فارسی طراحی شده است. 
امکان استفاده روی تمام سیستم عامل‌ها: اپلیکیشن شاد روی تمامی سیستم‌عامل‌های اندروید، آی‌اواس و وب قابل نصب است. از هر دستگاهی که استفاده می‌کنید، می‌توانید نرم افزار شاد را روی آن نصب و اجرا کنید. 
قابلیت شادینو برای اشتراک‌گذاری تجربه‌های معلمان: شادینو یکی از جدیدترین امکانات اضافه‌ شده در آخرین بروزرسانی شاد است که در آن معلمان و مدیران می‌توانند مطلب، مقاله یا هر نوعی از محتوا را به اشتراک بگذارند و با تبادل اطلاعات، از تجربیات یکدیگر استفاده کنند. شادینو نوعی شبکه‌ی اجتماعی حرفه‌ای است که با هدف بهبود فرآیندهای آموزشی و تعاملی معلمان و مدیران ساخته شده است.

نسخه‌ی وب اپلیکیشن شاد
اگر گوشی اندروید ندارید یا به هر دلیل به نسخه شاد اندروید دسترسی ندارید، از برنامه شاد در وب استفاده کنید. کافی است به وب‌سایت ‎www.web.shad.ir بروید و شماره‌ی تلفن خود را وارد کنید. کد فعال‌سازی‌ای پیامک شده را  وارد کنید و وارد پیام رسان شاد شوید. پس از احراز هویت می‌توانید از تمام برنامه‌های نسخه وب اپلیکیشن شاد استفاده کنید.
برنامه‌های مشابه
نابو
آموزش 
همراه درس (برنامه ریزی درسی)
آموزش 
edX: Online Courses by Harvard, MIT, Berkeley, IBM
آموزش 
میشا و کوشا ( اول تا پنجم دبستان )‎
آموزش 
نظرات کاربران
SoltAni_8499
۱۴۰۰/۱۰/۱۴
والا چی بگم بعضی وقتا حال نداره کار نمیکنه ولی بعضی وقتام کار میکنه حالا من یچیز دیگه نوشتم بازار تایید نکرد ولی دمتون گرم😂✊🏻
مهنا_حافظ قرآن
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
چرا نمیشه هیچ نظر منفی داد؟ سریع همه رو رد میکنن.. خب بزارید نظرمونو بگیم دیگه.. اگه باز انتقادی رو بنویسم و رد میشه برنامه بازار رو حذف میکنم چرا نمیشه نظر واقعی داد، چرا
fatemeh
۱۴۰۰/۱۰/۰۲
حتی با اینترنت سرعت پیام‌رسان ضعیفه و بعضی اوقات هیچ پیامی نمیاد
ROBIN
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
بجای شاد غمگینم مدرسه از این خیلی بهتره
BTS
۱۴۰۰/۰۸/۲۲
خیلی بده دانش اموزان زجر میکشه
Motahare
۱۴۰۰/۱۰/۰۲
خیییییییییلی بد این به روز رسانیش اَه هی 1 دقیقه به یک دقیقه می پره بیرون بالا کاش به روز رسانی نمی کردم شکل ضاهرش هم بده قبلی بهتر بود عکس ها هم ارسال نمیشه لطفا رسیدگی کنید
محمد مهدی کردی
۱۴۰۰/۱۰/۰۳
باز هرچی بود از درس نخوندن بهتره خدا رو شکر مدرسه ها کم کم حضوری تر میشه
Abolfazl
۱۴۰۰/۱۰/۰۸
سلام من وارد اپیکیشن میشوم چند دقیقه بعد،خود به خود از برنامه خارج میشود من نمی دانم مشکل از چیست؟ لطفا مشکلش را رفع کنید ممنون😒 عه! راستی من میخواهم تصاویرا باز کنم تصویر سیاه میشود هنگ میکنند. 😢 لطفا درست کنید... و گروه یا کانال نمیشه زد..😤
امیر محمد گل
۱۴۰۰/۱۰/۰۱
مزخرف‌ترین برنامه ایرانی شاد هست اصلا فایده ای ندارد
Amir Mohammad
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
بابا این زهرماری چیه درست کردین هم بد کار می‌کنه هم هی بروز رسانیش نکنین که هیچ فرقی نمیکنه
بهار
۱۴۰۰/۰۱/۰۴
ش: شلیک به،،،، ا: اعصاب و روان،،،، د: دبیران و دانش اموزان، تمااااام😂😂😂، ولی خب 5ستاره میدم بالاخره برای ساختش زحمت کشیده شده😁
مصطفی
۱۴۰۰/۰۹/۳۰
خوبه ولی به علت کاربران زیادش کمی سرعتش پایینه اگه همینو درست بکنید بقیه چیزا مهم نیست.
ایلیا
۱۴۰۰/۰۹/۳۰
خوبه ولی نتش و فقت برای مدیرا یا معلما میشه گروه ایجاد کرد بجای شاد باید بگن اذاب دانش آموزان واقعا
بازی
برنامه
نصب بازار