donate.wikimedia.org
Loading…
(If the form does not load, your web browser may not be supported. Please try a different browser.)
Bağışlarınız nereye gidiyor
Teknoloji:Sunucular, bant genişliği, bakım, geliştirme. Vikipedi, dünyada en çok ziyaret edilen 5. site ve diğer önde gelen sitelerin harcadığı masrafların çok az bir kısmı ile çalışır.
İnsan kaynakları: Diğer üst düzey 10 sitenin binlerce çalışanı mevcut. Bizim ise 550 çalışanımız var ve biz kâr amacı gütmeyen, yüksek verimli bir kuruluşuz.
Vergiden düşürülebilmesi bilgileri
Bilgilerinizi kimseye satmıyor veya satmıyoruz. Bağış yaparak, kişisel bilgilerinizi bağış politikamız uyarınca Wikimedia Vakfı, Vikipedi ve diğer Wikimedia projelerini barındıran sivil toplum kuruluşu ve hizmet sağlayıcılarıyla paylaşmayı kabul edersiniz. Wikimedia Vakfı ve hizmet sağlayıcıları, Amerika Birleşik Devletleri'nde ve gizlilik yasaları kendinize eşdeğer olmayabilir diğer ülkelerde bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen bağış politikamızı okuyun.
Yinelenen bağışçılar için, sabit aylık ödemeler Wikimedia Vakfı tarafından ilk bağışın aylık yıldönümünde, sizleri bırakmamızı bildirene kadar borçlandırılacaktır. Ayın 29, 30 veya 31'inde başlatılan bağışlar, ayın son gününde daha kısa aylar için, orijinal tarihe mümkün olduğunca yakın bir şekilde tekrarlanır. Sorularınız için lütfen donate@wikimedia.org ile iletişim kurun.
Bağış sorunları mı yaşıyorsunuz?Vermenin diğer yolları Sıkça sorulan sorular