library.upol.cz
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
Souhlasím
ČeskyEnglish
V košíku (0)
Nápověda pro Detail záznamu
Stránka zobrazí informace k vyhledanému záznamu v různých formátech s možností dalších operací se záznamem.
Po kliknutí na konkrétní záznam ve výsledcích vyhledávání se zobrazí stránka s detailem daného záznamu. V úvodním řádku je uveden počet záznamů ve výsledcích vyhledávání a stránkování mezi jednotlivými záznamy. Stránkování je nastaveno na pozici (pořadovém čísle) daného záznamu ve vyhledaném setu.
Záznam se automaticky zobrazí v podrobném zobrazovacím formátu, včetně náhledu na obálku a případné další připojené obrázky, naskenované obsahy či jiné digitální objekty. Podrobný zobrazovací formát má linkovatelné odkazy a lupy, které umožní vyhledání propojených záznamů či informací. Např. lupa u jména hlavního autora provede vyhledání a zobrazení záznamu o daném autorovi. Link (klikatelné podtržení) jména autora provede vyhledání a zobrazení všech záznamů (dokumentů) od daného autora.
Operace se záznamem
Pro každý záznam jsou pak umožněny následující operace:
Zobrazovací formáty
Výsledky vyhledávání je možné zobrazit obvykle v několika formátech. Nabídku formátu určuje knihovna.
Podrobný
Zobrazovací formát, který obsahuje maximum informací o dokumentě (pokud vyhledáváte v katalogu) nebo o autorovi, předmětovém hesle, instituci apod. (pokud vyhledáváte v autoritách). Podrobný zobrazovací formát může obsahovat odkaz na plný text dokumentu, nebo na fotografie souvisejíci s heslem atd. Obsahuje také přehled dostupných exemplářů, které si můžete vypůjčit. Rozsah informací, které jsou v podrobném formátě dostupné, určuje knihovna.
Zkrácený
Zkrácený zobrazovací formát obsahuje stručnou informaci o dokumentu nebo autorovi, předmětovém hesle apod. Jsou zde pouze základní informace, abyste mohli posoudit, zda jste nalezli to, co jste hledali.
ISBD
Pro získání informací o dokumentu, můžete využít také ISBD zobrazovací formát, pokud je k dispozici. Je to zobrazovací formát vytvořen knihovníky pro jednotné zobrazení co největšího množství informací o dokumentě v komprimované podobě. Obvykle je to pouze jeden dlouhý řádek, kde nalezneme název dokumentu, informace o autorech, vydavateli, vydání apod. Pokud se s formátem blíže seznámíme a dokážeme se v něm orientovat, pak je vhodný např. pro tisk různých přehledů literatury (tzv. bibliografií).
MARC
Specializovaný formát, který zobrazuje záznam ve výměnném formátu MARC - každý řádek zobrazuje jedno pole MARC záznamu.
Další
Případné další zobrazovací formáty je možnost zvolit v nabídce Zobrazovací formáty v levém bočním menu stránky.

Mapa stránek
Přístupnost
Soukromí
Modul OpenSearch
Napište nám
  Univerzita Palackého v Olomouci
©1993-2021  IPAC -  Cosmotron Bohemia, s.r.o.
Přejít na obsahPřejít na menuNápověda ke klávesovým zkratkám
VyhledáváníKontoNastavení účtuNápověda  Přihlášení