Wikipédia:Žiadané články
Pomoc:Obsah
Návod
Na tejto stránke môžete navrhnúť článok, ktorý by tu na Slovenskej Wikipédii mal byť, ale chýba. Stačí ak kliknete na odkaz Upraviť kód pri nadpise k príslušnému oboru a na konci textu v novom riadku pridáte * meno článku so základnými informáciami a podpis (použite --~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov počas úpravy). Potom vyplňte políčko Zhrnutie úprav a nakoniec kliknite na tlačidlo Publikovať zmeny. V krátkom čase by mala byť pod vašim textom odpoveď. Buď bude označená ako vybavená:
 Hotovo! alebo ako nevybaviteľná:
 Nevybaviteľné.
Pamätajte však:
možno sa nikto z nás nezaoberá problematikou, ktorú hľadáte, takže sa tu váš navrhovaný článok nemusí any vytvoriť
tvoríme encyklopédiu, nie slovník, učebnicu, noviny, časopis, atď.
nie sme pisári vašich referátov či písomných prác
Najradšej však budeme, ak sa zapojíte do komunity Wikipediánov a chýbajúci článok do Wikipédie doplníte .
Ak nechcete dať podnet na tvorbu článku: možno chcete
Archívy: 2005 · 2006 · 2007 – 2018

Architektúra
Astronómia
Biografia
Biológia a ekológia
Doprava, technika a stavebníctvo
Ako hľadám, tak (okrem reklamy na nákup) nenachádzam základné vlastnosti lítiových akumulátorov. Ale aj ďaľšie dôležité vlastnosti ako odolnosť proti prebíjaniu, hlbokému vybíjaniu, odolnosť proti nadprúdom, samovybíjanie , možné nebezpečie pri používaní, nabíjačky svojpomocou a čo s tým súvisí… Prosím o informácie typu "NA kloub věcí" a nie typu: prídte, poradíme, nakúpite. —Predchádzajúci nepodpísaný komentár pridal(a) 14:38, 1. február 2007 (diskusia) 213.215.97.228.
Myslím, že aj na sk wiki by sa nám hodil infobox pre metro, ktorý výborne zhrnie základne údaje o metre v jeho článku. Na českej wiki majú toto, no radšej by som preferoval podobný infobox ako na en wiki. Vopred ďakujem! --Luky001 (diskusia) 14:07, 29. október 2018 (UTC)
Samsung Galaxy S (séria)(en), Samsung Galaxy J5(en), Samsung Galaxy Note 8(en), Samsung Galaxy Note 7(en), Samsung Galaxy Note Fan Edition(cs), Samsung Gear Fit 2(en), Samsung Gear Fit 2 Pro(en)--Patriccck (diskusia) 12:03, 12. február 2018 (UTC)
Ekonómia
Filmové umenie
Filozofia a náboženstvo
Prosím o doplnenie informácií o Luciferiánskom spolku Geryon - no informácie sa hľadajú ťažšie
Geografia
mohol by niekto nieco spravit o manzanares (rieka v madride) a o zimnom pristave v bratislave?--​195.91.6.78 13:09, 16. marec 2015 (UTC)
Ahoj, co takhle Salvator (prameň) (cs:Salvator (pramen))? Ďakujem! --Flanagancz (diskusia) 15:36, 5. apríl 2017 (UTC)
Geológia a paleontológia
História a archeológia
Viacero ľudí by uvítalo nejaký článok o obliehaní Malty z roku 1565 - nestačilo by len, keby ho niekto preložil napr. z anglickej Wikipédie? (Urobil by som to aj sám, lenže nemám k tomu potrebné znalosti a "prostriedky")... ďakujem.
Hudba
Mango (spevák) taliansky spevák-skladateľ (en ) --Generale Lee (diskusia) 10:22, 27. december 2014 (UTC)
Kapela momentálne pracuje na druhom CD albume, ktorého súčasťou je aj okrem iných slávnych interpretov aj legendárna Dionne Warwick. Veľmi pekne Vám ďakujem.
Chémia
Informatika
Hodil by sa krátky článok Aktuálna verzia, na ktorý sa odkazuje zo šablóny {{Infobox Softvér}}. ~Kubo2 / diskusia 21:25, 5. marec 2015 (UTC)
Rád by som poprosil o vytvorenie alebo preloženie článku o zaujímavom operačnom systéme L4. Viďte tiež cs:L4 (jádro), cs:Jochen Liedtke a eventuálne cs:seL4. Ďakujem.Omikrofan (diskusia) 17:38, 25. júl 2016 (UTC)
Dobrý deň. Poprosil by som o článok o transakčnej pameti cs:Transakční paměť. Ďakujem.Flanagancz (diskusia) 10:16, 7. marec 2017 (UTC)
Dobrý deň. Poprosil by som o článok o operačnom systéme MINIX 3. Viďte tiež cs:MINIX 3. Ďakujem. --Flanagancz (diskusia) 13:16, 17. marec 2017 (UTC)
Dobrý den, založil by někdo článek o Samsung Health? (en, cs, fr) Děkuji. --Patriccck (diskusia) 12:39, 12. február 2018 (UTC)
Kozmonautika
Literatúra, filológia a jazykoveda
Matematika a fyzika
Medicína
Meteorológia
Sucho a teplo v Evropě 2018, můžete přeložit z české nebo anglické Wikipedie. Patriccck (diskusia) 05:25, 10. august 2018 (UTC)
Médiá
Právo, politika a verejná správa
13-3-09 Skusal som hladat nieco uzitocne o miestnej sprave a samospráve holandského kralovstva, ale bohuzial som nic nenasiel vedel by niekto pomoct sasak@post.sk dakujem --213.151.217.138 (diskusia) sa nepodpísal(a)
Ahojte, bolo by mozne pridat clanky o organizaciach zo slovenskej mimovladnej sfery? napr. Slovenska Atlanticka komisia a jej projekt GLOBSEC?
Would someone be interested in writing Letecký úrad Slovenskej republiky (I started an English stub at en:Civil Aviation Authority (Slovakia)) - Please also ensure a redirect is established from "Letecký úrad SR" (shorthand used in the agency website). In addition would anyone be interested in writing Letecký a námorný vyšetrovací útvar (en:Aviation and Maritime Investigation Authority)? Also, the current en:Civil Aviation Authority (Slovakia) (CAA) was established by an act of the year 1998. There was a 1995 accident report of a plane in Slovakia that mentioned the "Civil Aviation Inspectorate" (ŠTÁTNA LETECKÁ INŠPEKCIA) - Did that become the CAA? Or is it a separate agency?
Psychológia a pedagogika
Prosim o pridanie nejakeho clanku tykajuceho sa problematiky subliminalov t.j. Subliminály (anglické slovo subliminal znamená podprahový, nevedomý) sú podprahové signály, ktoré ležia pod naším vedomým zrakovým a sluchovým prahom, avšak naše podvedomie ho aj tak vníma. Je možné nimi vyvolávať zmeny v chovaní jednotlivcov, ale aj pri mase ľudí. Posolstvo subliminálov sa dostáva nefiltrované do nášho podvedomia, ktoré ako je známe riadi veľkú časť nášho chovania a zodpovedá za naše zvyky. Je potrebne, aby ludia o tom vedeli. Na anglicej wikipedii uz taky clanok je, ale tu este nie
Šport a rekreácia
Môžte prosím pridať článok o Formule jeden v roku 2004. Vopred ďakujem
Dobrý deň, chcem Vám dať podnet na napísanie bio o: Filip Sihelský (Reprezentant Slovenskej Republiky v motosurfe)
Talianska hra, jedno z najpopulárnejších šachových otvorení. -OJJ 05:08, 28. jún 2016 (UTC)
Ostatné
Dobrý deň, mohli by ste napísať článok o Ondrejovi Vrábelovi a Pinf hrách, Ondrej má 15 no už je veľmi úspešný Slovák. Robí hry pre postihnuté detičky - Pinf hry. 95.102.225.156 23:02, 3. február 2017 (UTC)
A na starozitnosti ste uplne zabudli ? alebo to len ja nemozem pohladat. DAKUJEM.
Ahojte! Bolo by dobré mať šablónu pre minimálne požiadavky počítačových hier na PC, dátum vydania a tak podobne ako napr. Metal Gear Solid na anglickej wiki... Stránky by boli tým pádom prehľadnejšie a ľahšie by sa dopĺňali informácie tohto typu. ak už takéto niečo existuje, tak som to nenašiel... potom mi dajte vedieť. thx! Gbaor 17:17, 11. február 2007 (UTC)
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či by som mohol presunúť zoznam "červených" linkov zo svojej redaktorskej stránky sem. --Laddy 18:37, 7. december 2007 (UTC)
prstene - Potrebovala by som niečo vedieť o prsteňoch - aké druhy existujú napr. solitaire - čo to znamená, kto to vymyslel, prečo má taký názov atď. Vopred ďakujem!!!
Aneb slovenský pohled na cs:pomazánkové máslo. Případné informace o výrobcích, názvech, normách, aférách atp. na Slovensku velmi rád a s uvedením autora převedu do českého článku. Předem díky. --Tchoř (diskusia) 20:57, 6. november 2012 (UTC)
Je škoda, že neexistuje článek o slovenské hře Ve stínu havrana (nebo V tieni havrana ?) zde na skwiki, zatímco jinde ano. --13:59, 23. december 2012 (UTC), Utar (diskusia)
Dobry den, mna by zaujimal clanok o online vedeckych konferenciach. Viem, ze na conference-gate com sa nieco take robi, je to zaujimava tema. Vdaka.
Nájde sa niekto na článok o elitnej jednotke francúzskej polície RAID - fr:Recherche, assistance, intervention, dissuasion? / #raid to je tá, ktorá prišla včera o fenku Diesel. --–Bubamaradisk. 23:48, 18. november 2015 (UTC)
Ak by sa našiel niekto, koho zaujíma téma cs:Válka na východní Ukrajině, k nej sa viaže uk:Чорний тюльпан (гуманітарна місія) - Čierny tulipán (humanitárna misia). Viac napr. tu: Válka o Donbas: Mrtvé je třeba vrátit domů, Ukraine conflict: Helping one family search for lost soldier, 'Black Tulip' volunteers face uncertain future, The Slow, Dangerous Work Of Recovering Ukraine's War Dead, The body collector from Ukraine alebo české /tlačené/ vydanie Newsweek 4/2016, str. 16, reportáž Lily Hyde: Naděje má jméno Oleh. Stránky misie Čierny tulipán a jej FB. Vďaka. --–Bubamaradisk. 18:49, 22. apríl 2016 (UTC)
OK, potrebujem aby niekto začal konečne niekto iný vyrábať články ktoré sú v šablóne {{Mojang}}. Nikto sa nenašiel, čo vytváral také stránky, len mi tam viac pridávajú. Dúfam že sa to čoskoro vybavý. --85.237.234.226 17:55, 17. júl 2018 (UTC)
Dobrý deň, rada by som si na wikipedii prečítala profil spoločnosti Menert, ktorá patrí v rámci Nitrianskeho kraja k známejším stredne veľkých výrobným firmám. Ďakujem
Toto tu neparí, na svoju reklamu a propagáciu môžte využiť iné stránky, toto je encyklopédia.
 Nevybaviteľné --​2A02:AB04:27C3:6300:955:1473:96B3:880B 15:03, 26. september 2019 (UTC)
Pozri aj
Naposledy upravené 27. júl 2021 o 19:39
Obsah je dostupný pod licenciou CC BY-SA 3.0, pokiaľ nie je uvedené inak.
Ochrana osobných údajov
Podmienky použitia
Štandardné
 Domov Náhodná  V okolí  Prihlásiť sa  Nastavenia  Prispieť  O Wikipédia  Zrieknutie sa zodpovednosti
JazykSledovaťUpraviť