Wikislovník
Wikislovník:Hlavná stránka
Vitajte vo Wikislovníku
Vitajte na stránke Wikislovníka, projekte, ktorý je založený na spolupráci a spoločnom udržiavaní, a ktorý si kladie za cieľ poskytovať voľne prístupný slovník v každom jazyku s definíciami, etymológiou a výslovnosťou. Wikislovník je bratanec obsahovo otvorenej encyklopédie Wikipédia. Svoje názory, nápady, pripomienky alebo čokoľvek iné, dôležité pre všetkých redaktorov, môžete prezentovať v Kaviarni.
Články vo Wikislovníku
Pôvodná anglická verzia začala 12. decembra 2002.
Táto slovenská verzia vznikla 20. júna 2004.
Wikislovník má teraz 28 918 hesiel zo 133 rôznych jazykov.
Hocikto (aj vy) môže meniť a upravovať ľubovoľné heslá, prihlasovanie sa nie je povinné. Viac informácií o projekte nájdete na Vitajte vo Wikislovníku a na stránkach pomocníka informácie ako používať a ako prispieť k Wikislovníku, predovšetkým ako upravovať stránku a ako vytvoriť novú stránku.
Prosíme návštevníkov tohto slovníka s materinským jazykom slovenským, aby prispeli svojou troškou k naplneniu tohto slovníka podľa hesla: jedna návšteva – jedno pridané heslo.
Rýchly prechod na slová začínajúce sa na:
a b c d e f g h i j k l m no p q r s t u v w x y z
A B C D E F G H I J K LM N O P Q R S T U V WX Y Z
Obsah Wikislovníka
Obsah Wikislovníka je chránený licenciami GNU Free Documentation License a Creative Commons Uveďte autora-Zachovajte licenciu, čo znamená, že je slobodný a zadarmo. Pozrite detaily na Povolenia.
Všimnite si, že toto je len slovenská verzia Wikislovníka. Zatiaľ, čo cieľom je popísať všetky slová všetkých jazykov, definície a opisy sú tu len v slovenčine. Na podobných Wikislovníkoch (Wiktionaries) iných jazykov sa taktiež pracuje a sú v rôznych štádiach rozpracovania.
Príkladom hesla v slovenčine, ktoré definuje slovenské slová je podstatné meno matka alebo sloveso robiť.
Žiadame, aby ste, kvôli zachovaniu jednotného štýlu pri zadávaní nových hesiel, dôsledne používali šablóny a oddelenia v tom poradí ako sú použité v týchto dvoch definitorických heslách a aj v rovnakom poradí. Nejasnosti konzultujte v Kaviarni.
Príkladom článku v slovenčine, ktorý definuje iné ako slovenské slovo, je slovo free. Anglickú definíciu tohto slova musíte hľadať cez stránku anglického Wiktionary.
Najnovšie návrhy o budúcom vývoji Wikislovníka si môžete prečítať v Kaviarni.
Sesterské wikiprojekty
WikipédiaWikizdrojeWikicitátyWikiknihyWikicestyWikisprávyWikiverzitaWikidruhyWikidataCommons
Slobodná encyklopédiaVoľne dostupné dokumentyZbierka citátovKnihy a manuályCestovný sprievodcaOtvorené spravodajstvoUčebné textyAdresár biologických druhovDatabáza vedomostíZdieľaná zbierka médií
Ak pokladáte Wikislovník alebo sesterské projekty za užitočné, prosím zvážte poskytnutie daru. Dary sú primárne určené na nákup vybavenia serverov.
Jazyk
Zobraziť históriu úprav tejto stránky.
Wikislovník
Obsah je dostupný pod licenciou CC BY-SA 3.0, pokiaľ nie je uvedené inak.
Ochrana osobných údajov
Podmienky použitia
Štandardné
DomovNáhodnáPrihlásiť sa Nastavenia PrispieťO WikislovníkZrieknutie sa zodpovednosti