ПРОГРАМА ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
ЗНО/ДПА
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
УЧАСНИКУ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ
КЕРІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ЗВІТИ / ДАНІ
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021
ХІМІЯ21 травня
ІСПАНСЬКА МОВА24 травня
НІМЕЦЬКА МОВА24 травня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА24 травня
АНГЛІЙСЬКА МОВА25 травня
МАТЕМАТИКА28 травня
УКРАЇНСЬКА МОВА01 червня
УКРАЇНСЬКА МОВА
І ЛІТЕРАТУРА

01 червня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ04 червня
ФІЗИКА07 червня
БІОЛОГІЯ10 червня
ГЕОГРАФІЯ15 червня
УКРАЇНСЬКА МОВА
У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу.
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають обов’язково вибрати для проходження ДПА у формі ЗНО українську мову або українську мову і літературу.
Зміст сертифікаційної роботи з української мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з української мови для закладів загальної середньої освіти.
 
Сертифікаційна робота з української мови налічує 40 завдань різних форм і складається з двох частин: «Частина 1» (39 завдань різних форм), «Частина 2» (завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю).
Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з української мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів (конкурсний предмет «українська мова»).
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року отримають оцінку державної підсумкової атестації з української мови за шкалою 1–12 балів. У процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи з української мови.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови буде оголошено до 25 червня.
Пропонуємо ознайомитися з додатковою інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до ЗНО з української мови 2021 року.
Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови 2021 року
Розбір завдань демонстраційного варіанта сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року
Відповіді на актуальні запитання щодо ЗНО-2021 з української мови і літератури 
 
(095) 903-95-10
ЧАС РОБОТИ:
ПН.-ЧТ. 09:00-18:00, ПТ. 09:00-16:45. ПЕРЕРВА 13:00-13:45
ПОШТОВА АДРЕСА:
ВУЛ. В. ВИННИЧЕНКА, 5, М. КИЇВ, 04053
Використання матеріалів, поданих на сайті, передбачає посилання на УЦОЯО.
© Український центр оцінювання якості освіти 2007-2021
ПРО УЦОЯОРегіональні центриНаші партнериПублічна інформаціяПроцедура оформлення запитівДержавні закупівліВнутрішній аудитСтруктура центруАтестат відповідності ІТСПРО ЗНО В МЕДІАНОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИГРОМАДСЬКЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯКонтакти