ПРОГРАМА ЗНО З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ
ХАРАКТЕРИСТИКА СЕРТИФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
ЗНО/ДПА
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
УЧАСНИКУ ЗОВНІШНЬОГО ОЦІНЮВАННЯ
КЕРІВНИКАМ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ
ЗВІТИ / ДАНІ
ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2021
ХІМІЯ21 травня
ІСПАНСЬКА МОВА24 травня
НІМЕЦЬКА МОВА24 травня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА24 травня
АНГЛІЙСЬКА МОВА25 травня
МАТЕМАТИКА28 травня
УКРАЇНСЬКА МОВА01 червня
УКРАЇНСЬКА МОВА
І ЛІТЕРАТУРА

01 червня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ04 червня
ФІЗИКА07 червня
БІОЛОГІЯ10 червня
ГЕОГРАФІЯ15 червня
УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА
У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлюють 1) українську мову та 2) українську мову і літературу.
Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які у 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, мають обов’язково вибрати для проходження ДПА у формі ЗНО українську мову або українську мову і літературу.
Зміст сертифікаційної роботи з української мови і літератури визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з української мови і літератури для закладів загальної середньої освіти.
Сертифікаційна робота з української мови і літератури налічує 67 завдань різних форм і складається з чотирьох частин: «Українська література» (24 завдання), «Українська мова» (39 завдань),  «Українська мова» (3 завдання відкритої форми) і «Завдання відкритої форми з розгорнутою письмовою відповіддю» (одне завдання відкритої форми).
Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Під час визначення результатів з української мови за шкалою 100-200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань частин 2 і 4. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року отримають оцінку державної підсумкової атестації з української мови за шкалою 1–12 балів. У процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань частин 2 і 4.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури буде оголошено до 25 червня.
Пропонуємо ознайомитися з додатковою інформацією, яка допоможе майбутнім учасникам підготуватися до ЗНО з української мови і літератури 2021 року.
Демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року
Розбір завдань демонстраційного варіанта сертифікаційної роботи з української мови і літератури 2021 року
Відповіді на актуальні запитання щодо ЗНО-2021 з української мови і літератури 
 
(095) 903-95-10
ЧАС РОБОТИ:
ПН.-ЧТ. 09:00-18:00, ПТ. 09:00-16:45. ПЕРЕРВА 13:00-13:45
ПОШТОВА АДРЕСА:
ВУЛ. В. ВИННИЧЕНКА, 5, М. КИЇВ, 04053
Використання матеріалів, поданих на сайті, передбачає посилання на УЦОЯО.
© Український центр оцінювання якості освіти 2007-2021
ПРО УЦОЯОРегіональні центриНаші партнериПублічна інформаціяПроцедура оформлення запитівДержавні закупівліВнутрішній аудитСтруктура центруАтестат відповідності ІТСПРО ЗНО В МЕДІАНОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИГРОМАДСЬКЕ СПОСТЕРЕЖЕННЯКонтакти