uk.m.wikipedia.org
Довідка:Ознайомлення з правилами й настановами/1
< Довідка:Ознайомлення з правилами й настановами


Правила й настанови
Навіщо вони взагалі?

Вміст статей
Правила написання статей

Поведінка
Як ладити з іншими людьми

Підсумок
Огляд того, чого Ви навчилисьВікіпедія насправді має небагато строгих правил, і базується радше на п'яти засадничих принципах. Правила і настанови спільнота Вікіпедії розробляє для того, щоб уточнити, що саме являють собою ці принципи, та описати найкращі способи їх застосування, вирішити конфлікти різночитань і всіляко сприяти торуванню нашого спільного шляху до кінцевої мети, якою є створення вільної та надійної енциклопедії.

По суті, правила більш детально виражають засадничі принципи Вікіпедії, тоді як настанови повідомляють, яким чином найкраще застосовувати ці правила, а також забезпечують послідовність візуального оформлення й контекстуального стилю статей. Офіційні правила й настанови мають відповідне повідомлення вгорі сторінки, а також префікс "Вікіпедія: " перед назвою сторінки (в посиланнях також вживається префікс-скорочення — "ВП: ").

Тоді як у Вікіпедії може існувати якесь правило, настанова, чи просто практика стосовно будь-якого питання, яке лише можна собі уявити, насправді ніхто не зобов'язаний знати їх усі! На щастя, є жменька базових правил, на яких засновані всі інші. Наступні кілька сторінок опишуть найбільш значущі з них, та ознайомлять Вас із загальним духом вікіпедійних «правил». Знання цих основ робить процеси редагування й обговорення різних питань легшими й продуктивнішими.

Далі >>


Останнє редагування: 5 січня 2019, 16:39
Вміст доступний на умовах CC BY-SA 3.0, якщо не вказано інше.
Політика конфіденційності
Умови використання
Стаціонарний
 Домашня Випадкова  Поблизу  Увійти  Налаштування  Пожертвувати  Про Вікіпедію  Відмова від відповідальності
МоваСпостерігатиРедагувати