Time Zone
Mon | Tues | Wed | Thurs | Fri | |
6:00 | Surprise! It's Edible Incredible | ||||
6:30 | The Saddle Club | ||||
7:00 | Jacob Two Two | ||||
7:30 | Being Ian | ||||
7:54 | Pat and Stan | ||||
8:00 | Mona the Vampire | ||||
8:30 | Atomic Betty | ||||
8:53 | Shaun the Sheep |
Preschool Fun!
Weekdays 9am - 3pm EST
Weekdays 9am - 3pm EST
9:00 | Rastamouse |
9:15 | Andy's Wild Adventures |
9:30 | Bob the Builder |
9:53 | Klumpies |
10:00 | Lunar Jim |
10:10 | Mr. Bloom's Nursery |
10:30 | Florrie's Dragons |
10:40 | Olive the Ostrich |
10:50 | Little Robots |
11:00 | Buzz and Tell |
11:10 | Garth and Bev |
11:15 | Charlie and Lola |
11:30 | Kerwhizz |
11:53 | Humf |
12:00 | Rastamouse |
12:15 | Andy's Wild Adventures |
12:30 | Bob the Builder |
12:53 | Klumpies |
1:00 | Lunar Jim |
1:10 | Nuzzle and Scratch |
1:30 | Florrie's Dragons |
1:40 | Joe and Jack |
1:50 | Little Robots |
2:00 | Buzz and Tell |
2:10 | Garth and Bev |
2:15 | Charlie and Lola |
2:30 | Tree Fu Tom |
Mon | Tues | Wed | Thurs | Fri | |
3:00 | What About Mimi? | ||||
3:30 | Atomic Betty | ||||
3:53 | Shaun the Sheep | ||||
4:00 | Jacob Two Two | ||||
4:23 | Pat and Stan | ||||
4:30 | Yam Roll | ||||
4:45 | Gawayn |
Mon | Tues | Wed | Thurs | Fri | |
5:00 | Sorcerer's Apprentice | ||||
5:30 | Escape from Scorpion Island | ||||
6:00 | Mona the Vampire | ||||
6:30 | Being Ian | ||||
7:00 | Naturally Sadie | ||||
7:30 | Young Dracula | ||||
8:00 | Lightning Point | Trapped | Sarah Jane Adventures | K9 | Lightning Point |
8:30 | Lightning Point | Trapped | K9 | Lightning Point | |
9:00 | Horrible Histories | Deadly 60 | Deadly 60 | Caitlin's Way | 4 O'Clock Club |
9:30 | Escape from Scorpion Island | Caitlin's Way | Leonardo | ||
10:00 | Naturally Sadie | ||||
10:30 | Young Dracula | ||||
11:00 | Lightning Point | Trapped | Sarah Jane Adventures | K9 | Lightning Point |
11:30 | Lightning Point | Trapped | K9 | Lightning Point |
Sat | Sun | |
6:00 | Surprise! It's Edible Incredible | |
6:30 | The Saddle Club | |
7:00 | Jacob Two Two | |
7:30 | Being Ian | |
7:54 | Pat and Stan | |
8:00 | Mona the Vampire | |
8:30 | Atomic Betty | |
8:53 | Shaun the Sheep | |
9:00 | Jacob Two Two | |
9:30 | Being Ian | |
9:54 | Pat and Stan | |
10:00 | Mona the Vampire | |
10:30 | Atomic Betty | |
10:53 | Shaun the Sheep | |
11:00 | Being Ian | |
11:24 | Pat and Stan | |
11:30 | Mona the Vampire | |
12:00 | Atomic Betty | |
12:23 | Shaun the Sheep | |
12:30 | Yam Roll | Silverwing |
12:45 | Gawayn | |
12:54 | Minuscule | |
1:00 | Silverwing | Sorcerer's Apprentice |
1:24 | Minuscule | |
1:30 | Junior Masterchef | |
2:00 | Raven | Life of Birds |
3:00 | Escape from Scorpion Island | All About Animals |
3:30 | Escape from Scorpion Island | All About Animals |
4:00 | 4 O'Clock Club | Deadly 60 |
4:30 | Horrible Histories | Horrible Histories |
5:00 | Mr. Bean | The Saddle Club |
5:30 | Leonardo | Worst Best Friends |
Sat | Sun | |
6:00 | Caitlin's Way | Naturally Sadie |
6:30 | Caitlin's Way | Naturally Sadie |
7:00 | 4 O'Clock Club | Caitlin's Way |
7:30 | Horrible Histories | Caitlin's Way |
8:00 | K9 | Trapped |
8:30 | K9 | Trapped |
9:00 | Robin Hood | Lightning Point |
9:30 | Lightning Point | |
10:00 | 4 O'Clock Club | Caitlin's Way |
10:30 | Horrible Histories | Caitlin's Way |
11:00 | K9 | Trapped |
11:30 | K9 | Trapped |
Evening schedule repeats overnight.