ראשיחדשות
אל-ג'זירה תשלם פיצויים על כתבה שמשווה בין צה"ל לדאעש
הרשת הערבית, שמפרסמת תוכן אנטי-ישראלי לעיתים קרובות, תשלם 100,000 ש"ח על הפרת זכויות יוצרים, לאחר שעשתה שימוש בסרטון של מתנדב בצה"ל בכתבה המשווה את המתנדבים ותומכים בצה"ל לאלו שתמכו בארגון המדינה האסלאמית
מאת 
נטעאל בנדל י׳ בכסלו ה׳תשע״ט (18/11/2018 15:57) 9
הכתבה המדוברת באתר אל-ג'זירה. צילום מסך
רשת הטלוויזיה הערבית 'אל-ג'זירה' תאלץ לשלם כ-100 אלף ש"ח בגין הפרת זכויות יוצרים בקטעי וידאו בהם עשתה שימוש בכתבת הסתה נגד מדינת ישראל וחיילי צה"ל. את הכסף תשלם למייקל גנו, פעיל לחלוקת ממתקים לחיילי צה"ל אשר צילם את הסרטונים. שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, תמר אברהמי, הורתה למחוק את הסרטון מהרשת ולפצות את הצלם.
לפני שנה וחצי פרסמה רשת הטלוויזיה הערבית כתבה בת 45 דקות, באצטלה של כתבת תחקיר, המשווה בין מתנדבים ותומכי צה"ל מן העולם, לבין מתנדבי ותומכי דאעש. הכתבה העלתה תהייה מדוע בעולם המערבי מגישים כתבי אישום נגד מתנדבי דאעש, אך לא נגד מתנדבי ותומכי צה"ל. בכתבה עשתה אל-ג'זירה שימוש בסרטונים של פעילים שונים. אחד מהם הוא מייקל גנו, אזרח ארה"ב נוצרי החי במדינה, מתנדב ופועל במסגרת ארגון "Insight To Israel" בהקמתו, ופועל לחלוקת ממתקים לחיילי צה"ל תחת השם "Chocolates for Heroes".
גנו החליט שלא לשתוק, ובאמצעות עו"ד גיא אופיר החליט להגיש תביעה נגד אל-ג'זירה על שהפרו זכויות יוצרים בכך שעשו שימוש בסרטונים שצילם, וכן על לשון הרע בכך שהשווה אותו לפעילי דאעש וכמי שאמור להיות מועמד לדין על פשעי מלחמה. את התביעה על סך 300 אלף ש"ח הגיש לבית המשפט המחוזי בתל-אביב בפני השופטת תמר אברהמי.
לאחר שהשופטת הבהירה לאל-ג'זירה כי גנו מחזיק בטענות של ממש נגדם על התנהלותם בכתבה המכפישה, החליטו באל-ג'זירה לוותר ולהסכים לפשרה. על פי הפשרה, תשלם רשת הטלוויזיה 100 אלף שקלים לגנו ובנוסף תוריד את הכתבה מהרשת. הורדת הכתבה גם היא מכה כואבת לרשת הטלוויזיה שכן הושקעו בה כ- 100 אלף דולר. מבדיקה שערכנו עולה כי נכון לעכשיו הכתבה עודנה מצויה ברשת.
עו"ד גיא אופר, אשר ייצג את גנו, מסר: "אני שמח שהתאפשר למשרדי גם להגן על זכויותיו של הלקוח, וגם לגמול לרשת אל-ג'זירה על פרסום מגמתי, דמגוגי ושקרי, המזכיר עלילות דם ולא חדשות".
תגיות: משפטיםצבא וביטחון
​עדיין לא מנויים על מקור ראשון? הצטרפו וקבלו חודש חינם במתנה
*המבצע למצטרפים חדשים בהתאם לתקנון המבצעכתבות קשורות
חתול שחור: איך הפכו השותפים ליריבים?
המלחמה על הנרטיב: ההרס בהר עיבל הוא חלק מקרב מתמשך
הצעת חוק חדשה: לא התחסנת? תשלם
מקור ראשון – חושבים אחרת
"מקור ראשון" הוא כלי תקשורת שחושב אחרת, לאנשים שחושבים אחרת. האתר מציג תוכן איכותי, אחראי ואינטלקטואלי השומר על כתיבה ערכית ונקיה שמתרחקת מעיתונות "צהובה" ופופוליסטית.
עקבו אחרינו
קטגוריות
חדשות
דעות
בעולם
יהדות
כלכלה
תרבות
מוצש
מגזין
טוב לדעת
לוח
תגיות פופולריות
איראן ארה"ב ביקורת בנימין נתניהודונלד טראמפ הליכוד העולם היהודי טלוויזיהיהודה ושומרון מדיני מוסף שבת נגיף הקורונהספרות פוליטי צבא וביטחון
קבלו את העיתון לחודש במתנה
*המבצע למצטרפים חדשים בהתאם לתקנון המבצע


כל הזכויות שמורות ל"מקור ראשון" 2021 ©
Hosted by sPD
אודות
צרו קשר
פרסמו אצלנו
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
לוח ארכיון nrg