خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
دیدار سفیر بلژیک و رئیس کتابخانه ملی ایران برای توسعه و تداوم همکاری‌های فرهنگی

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۸:۲۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۸:۳۴:۴۱
سفیر بلژیک در ایران با اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار کرد و بر تداوم همکاری‌های فرهنگی و به انجام رساندن فعالیت‌های مشترک بین دو کشور تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران،  ورونیک پتی سفیر بلژیک در ایران با حضور در کتابخانه ملی ایران با اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار کرد و ضمن تاکید بر تداوم تعاملات فرهنگی میان دو کشور، درباره ساز و کار ترجمه و انتشار اثری مشترک گفت‌وگو کرد.
بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: پیشبرد تعاملات فرهنگی باید با اثرات و نتایج مطلوبی همراه باشد تا  در آثار فرهنگی برای آیندگان به یادگار باقی بماند.
وی یادآور شد: تلاش سفیر بلژیک در پیشبرد اقدامات مربوط به انتشار و ترجمه یک کتاب مشترک قابل تقدیر است و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همکاری و تعامل لازم برای به سرانجام رساندن این اقدام بزرگ را خواهد داشت.
بروجردی ادامه داد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، خانه امن برای افرادی است که دل‌شان برای ماندگاری فرهنگ در این سرزمین می‌تپد و معتقدم تعاملات فرهنگی با کشورهای مختلف اثرات قابل توجهی در ماندگاری فرهنگ میان ملت‌ها دارد. به همین دلیل تعاملات فرهنگی با سایر کشورها باید به یک رویه تبدیل شود تا بتواند گفتمان میان کشورها و ملت‌ها را تسهیل کند.
بروجردی با اعلام آمادگی برای همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با کشور بلژیک گفت: در گذشته نمایشگاه اسناد و تصاویر با عنوان «ایران در آغاز قرن بیستم» میان کشورهای ایران و بلژیک برگزار شد و آمادگی داریم کُرنر بلژیک را در تالار بین‌الملل ایجاد کنیم و در عین حال خواستار ایجاد کُرنر اختصاصی برای ایران در کتابخانه ملی بلژیک هستیم.
ورونیک پتی سفیر بلژیک در ایران ضمن ابرازخوشحالی از دیدار با ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: ترجمه و انتشار کتاب در جهت توسعه همکاری‌های بین دو کشور ایران و بلژیک موثر است و امید است تعاملات گسترده تری را در آینده شاهد باشیم.
سفیر بلژیک خاطرنشان کرد: از پیشنهاد ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برای ایجاد کُرنر اختصاصی کشور بلژیک در تالار بین الملل کتابخانه ملی ایران و نیز ایجاد کُرنر اختصاصی از ایران در کتابخانه ملی بلژیک استقبال می‌کنم و این پیشنهاد را به ریاست کتابخانه ملی بلژیک منتقل می‌کنم.
پایان مطلب//
نسخه قابل چاپ‎ 
 

260 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 275
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :
بر پایه پورتال سازمانی توکا