خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
نشریه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رتبه الف وزارت علوم را کسب کرد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۱:۱۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۳:۸:۳۴

فصلنامه «مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات»، قدیمی ترین نشریه کتابداری در ایران با صاحب امتیازی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موفق به کسب رتبه الف وزارت علوم شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فصلنامه «مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات»، با صاحب امتیازی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران براساس آیین نامه نشریات علمی مصوب اردیبهشت ماه سال 1398، در ارزیابی سال 1399 رتبه الف را در رتبه بندی کمسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کسب کرد. 
فریبرز خسروی معاون کتابخانه ملی و سردبیر فصلنامه «مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات» گفت: سال گذشته پس از انجام بررسی های انجام شده، تغییراتی در روند فعالیت های نشریه ایجاد شد. در این راستا ضمن فراهم کردن شرایط لازم برای ارائه فراخوان مقاله در سطح بین المللی، تغییراتی در محتواهای جدید، اصلاحات گرافیکی و به روز رسانی ها نیز انجام شد.
وی ادامه داد: تعهد و سختکوشی تیم جدید نشریه برای ارتقای این فصلنامه و اضافه شدن سه داور بین المللی مطرح در حوزه ساماندهی اطلاعات موجب رشد و بالا رفتن کیفیت علمی فصلنامه «مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات» شد.
سردبیر فصلنامه «مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات» تاکید کرد: مهندسی مجدد فرایندها از پذیرش تا انتشار موجب کاهش زمان پذیرش و انتشار مقاله ها شد. از دیگر فعالیت های انجام شده می توان به تدوین «رهنمودهای اخلاقی نشریه»، طراحی و بارگذاری «فلودیاگرام فرایند پذیرش مقالات» به فارسی و انگلیسی، تهیه قالب نشریه به فارسی و انگلیسی برای تسهیل در نگارش و ارسال مقاله اشاره کرد. 
خسروی خاطرنشان کرد: پژوهشگران علاقمند می توانند مقالات فارسی و انگلیسی خود را که شامل مباحثی چون «ساماندهی اطلاعات، مدیریت و اشاعه اطلاعات»، «پردازش،‌مستندسازی، فنون کسب و مدیریت اطلاعات و دانش»، «خط مش ها، راهبردها، ابزارها و فنون ذخیره و ارزیابی اطلاعات»، «مباحث نظری کتابداری و علم اطلاعات» و «مطالعات ملی در موضوع آموزش و پرورش کتابدار و علم اطلاعات» می شود را برای درج در فصلنامه «مطالعات ملی کتابداری و سازماندهی اطلاعات» ارسال کنند.
نسخه قابل چاپ‎ 
 

223 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 275
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :
بر پایه پورتال سازمانی توکا