خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
پویش کتابخوانی ملی ادامه دارد:
پیشنهاد یک مترجم مطالعه کتابی از ادبیات سوئد برنده جایزه نوبل

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۱۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۶/۱۶ - ۱۱:۲۶:۴۵

مائده مرتضوی نویسنده و مترجم کتاب «کوتوله» اثر پارفابیان لاگرکویست نویسنده سوئدی را در پویش «کتابخوانی ملی» پیشنهاد کرد و گفت: نویسنده برای نوشتن کتاب «کوتوله» جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرده و پیشنهاد می کنم این کتاب را مطالعه کنید زیرا به خودشناسی فردی کمک می کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مائده مرتضوی نویسنده و مترجم در یکصد و پنجمین شماره پویش «کتابخوانی ملی» حضور پیدا کرد و گفت: کتابی که می‌خواهم در این پویش معرفی کنم متعلق به ادبیات سوئد است که پارفابیان لاگرکویست نویسنده مطرح سوئدی این کتاب را نوشته است.
وی ادامه داد: شاید نام این نویسنده برای کتابخوان‌ها در ایران آشنا نباشد اما او در جهان ادبیات نویسنده نام آشنایی است و جایزه نوبل را نیز از آن خود کرده است. این کتاب از زبان یک کوتوله روایت می‌شود و خواننده از طریق یادداشت‌های روزانه او به جهان فکری این شخصیت پی می‌برد.
مرتضوی افزود: مسائلی که نویسنده در این کتاب مطرح می کند از خلال یادداشت های این کوتوله بر می آید و مهمترین نکته آن خباثت نهفته درون انسان ها است و با مطالعه این کتاب می توانیم به خودشناسی فردی برسیم.
نویسنده کتاب «کابوس های درخت پرتقال» ادامه داد: اغلب آثار «لاگرکویست» درباره خباثت انسان و خیر و شر است. نکته جالبی که در این رمان وجود دارد این است که گاهی اوقات خواننده با کوتوله خبیث این کتاب همذات پندرای می‌کند.
وی یادآور شد: مطالعه این کتاب باعث می‌شود خباثت و تاریکی درون را بشناسیم و تلاش کنیم تا فرشته وجودی خود را زنده نگه داریم و از بند هیولای درون آزاد شویم.
این نویسنده و مترجم خاطرنشان کرد: از تمام کسانی که به فرهنگ، مطالعه و کتاب علاقه دارند دعوت می‌کنم د این پویش شرکت کنند و کتاب‌هایی که فکر می‌کنند مطالعه آن برای همه لازم است معرفی کنند.
پایان مطلب/
نسخه قابل چاپ‎ 
 

393 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 277
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :
بر پایه پورتال سازمانی توکا