خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
اشرف بروجردی در نشست مجازی روسای کتابخانه‌های ملی حضور یافت

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۱۱:۱۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۶/۲۰ - ۱۱:۲۲:۵۴

نشست سالانه روسای کتابخانه‌های ملی (CDNL) با مشارکت بیش از 50 کشور از سراسر جهان با عنوان «شیوه‌های برخورد کتابخانه‌های ملی با تهدیدها و فرصت‌ها» به صورت مجازی برگزار شد و اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و فریبرز خسروی معاون کتابخانه ملی، در این نشست حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نشست سالانه روسای کتابخانه‌های ملی (‎CDNL) با رویکرد شناسایی و ارزیابی وضعیت کتابخانه‌های ملی در شرایط بحران در تاریخ 17 شهریور برگزار شد. نخستین گردهمایی مجازی روسای کتابخانه‌های ملی، برگزاری «ایفلا» به شمار می‌آید که سبب تقویت رویکردی نوین در برقراری همکاری‌های بین المللی در شرایط بحران تلقی شد.
در این نشست یک روزه و طبق آیین نامه داخلی مجمع، ضمن ارائه گزارش سالانه هیات رئیسه، درباره انتخاب رئیس جدید و دو نایب رئیس بحث و نظرسنجی انجام شد.
بخش دیگر این نشست به ارائه گزارش درباره « مدیریت خطر و بحران » اختصاص داشت که از طرف روسای کتابخانه‌های ملی استرالیا و انگلیس ارائه و مباحثی درباره «مدیریت عدم قطعیت با استفاده ازمدیریت بحران» مطرح شد. در ادامه این گفت‌وگوها، جلسات گروهی درباره نحوه برخورد با بحران و خطر در مدیریت کتابخانه ها و پرسش و پاسخ در این زمینه نیز به انجام رسید.
همچنین در این نشست برخی روسای کتابخانه‌های ملی از جمله استرالیا، بریتانیا، اندونزی، هلند و کانادا به بیان نظرات و تجربیات خود در زمینه مدیریت بحران و آینده کتابخانه‌ها پرداختند. محوری ترین موضوع در این گفت‌وگوها مربوط به شیوع ویروس کرونا در دو سال گذشته و نوع مواجهه کتابخانه‌های ملی با این بحران بود. از این رو موضوعات دیگری نظیر چگونگی دسترس پذیر ساختن اطلاعات برای کاربران با استفاده از شیوه‌های نوین فناوری اطلاعات و همین طور کیفیت پاسخگویی در این دوران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
صالح زمانی مشاور امور بین الملل سازمان  در نشست سالانه روسای کتابخانه‌های ملی (‎CDNL)، گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه ملی ایران درباره خدمات داده شده به کاربران در دوران کرونا در این مجمع ارائه کرد.
پایان خبر//
نسخه قابل چاپ‎ 
 

279 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 277
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :
بر پایه پورتال سازمانی توکا