خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
روزنامه‌های مخزن دوم نشریات کتابخانه ملی ساماندهی شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۹:۴۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۶/۳۰ - ۱۰:۳۳:۵۴

رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از ساماندهی روزنامه‌های مخزن دوم نشریات کتابخانه ملی خبر داد و گفت: با توجه به تغییر قفسه های مخزن دوم نشریات از فرم ثابت به ریلی و ایجاد فضای بیشتر برای حفظ منابع چاپی در مخازن، منابع مخزن دو پیایندها ساماندهی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رویا امین الرعایا رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان در تشریح گزارش ساماندهی مخزن دو پیایندها گفت: پس از تحویل و نصب وضدعفونی قفسه های مخزن، ساماندهی منابع این مخزن در دستور کار قرار گرفت و انجام این امور از هفته نخست مرداد آغاز و دهم شهریورماه به پایان یافت.
رییس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی افزود: بیش از 20هزار نسخه روزنامه در قفسه‌های موجود در مخزن دودپو شده بود و به منظور انجام صحیح و تسریع در روند چیدمان، تصمیم براین شد تا تمام قفسه های مخزن، تخلیه و پس از بررسی، مجدداً در جای خود براساس اصول استاندارد چیده شود.
امین الرعایا عنوان کرد: مرحله بعد قفسه خوانی و رف خوانی سیستمی و نصب راهنمای قفسه ها بود که از طرف کارشناسان گروه نشریات انجام شد.
وی خاطرنشان کرد: ساماندهی مخزن دوم نشریات مزایای بسیاری دارد. به این ترتیب که از صدمه احتمالی که به مرور زمان به منابع فشرده و دپو وارد می‌شد، جلوگیری می شود. منابع آسیب دیده مجزا و ترمیم می شود، امکان نظافت منابع و فضای مخزن فراهم و در نهایت فضا برای منابع جدید ایجاد می شود. نکته قابل توجه این است که امکان بازیابی و امانت منابع، سریع و آسان شده  و مخزن در وضعیت استاندارد قرار گرفته است.
پایان خبر//
نسخه قابل چاپ‎ 
 

382 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 277
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید :
بر پایه پورتال سازمانی توکا