خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
همزمان با فرا رسیدن هفته کودک
نمایشگاه آثار کودکان با موضوع کتاب های داستان ایرانی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گشایش یافت

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۱۷ - ۱۳:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۷/۱۷ - ۱۳:۵:۳۰

همزمان با فرا رسیدن هفته کودک، نمایشگاه آثار کودکان مربوط به داستان های شاهنامه و کتاب های داستان ایرانی با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و مجموعه فرهنگی و هنری آسمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نمایشگاه آثار کودکان با موضوع کتاب های داستان ایرانی از امروز 17 مهر ماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برپا شده است.
هانیه گرائیلی مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی وامور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در توضیح برپایی این نمایشگاه گفت: وقتی نام کتابخانه ملی ایران مطرح می شود، باید همه اقشار جامعه از جمله کودکان و نوجوانان را در نظر گرفت. به همین دلیل کتابخانه ملی بخشی ویژه کودک و نوجوان دارد و در مدیریت جدید به این بخش از اقشار جامعه، به عنوان آینده سازان ایران توجه شده است. به همین منظور بسیاری از منابع با کمک مصطفی رحماندوست احصا و دیجیتال سازی شد. 
وی ادامه داد: به همین دلیل درهفته کودک، نمایشگاه آثار کودکان مربوط به داستان های شاهنامه، مولانا و برخی از داستان های ایرانی با همکاری مجموعه فرهنگی و هنری آسمان در سازمان و کتابخانه ملی ایران در حال برگزاری است.
مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی وامور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اظهار داشت: پیش از شیوع ویروس کرونا، برنامه های متنوعی برای کودکان کار برگزار می کردیم اما به دلیل محدودیت های ایجاد شده در ایام کرونا شیوه برگزاری این برنامه ها تغییر کرده است و اکنون در این نمایشگاه آثاری از کودکان کار و بهزیستی نیز از سنین مختلف به نمایش گذاشته شده است.
 همچنین سپهرداد جم مسئول برگزاری این نمایشگاه گفت: مجموعه فرهنگی و هنری آسمان نگاه ویژه ای به پیشبرد امور مطالعاتی و تحقیقاتی پژوهشگران حوزه کودک داشته است و در این مسیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به عنوان سازمانی خدمات محور نقش مهمی را در ارائه منابع مرتبط به پژوهشگران کودک دارد و برگزاری این دوره از نمایشگاه در کتابخانه ملی ایران گامی موثر در مسیر مطالعات در حوزه کودکان است.
لازم به توضیح است نمایشگاه آثار کودکان به مناسبت پنحمین سالگرد موزه مجازی بین المللی هنر کودک برگزار شده و آثاری از کودکان کار و بهزیستی، موسسه پژوهشی دنیا، مجموعه مدارس بادبادک و خانه هنر خورشید در آن به نمایش درآمده است. این نمایشگاه از امروز 17 مهرماه تا پایان هفته برپا است و ساعت بازدید از 9 تا 15 در نظر گرفته شده است.
نسخه قابل چاپ‎ 
 

418 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 278
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید : 
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
 
بر پایه پورتال سازمانی توکا