خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
با حضور رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
آرشیو ملی هنر در شیراز افتتاح شد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۱۸ - ۹:۴۲:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۷/۱۸ - ۱۵:۲:۱

اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مراسم افتتاحیه آرشیو ملی هنر گفت: پایه هنر خلاقیت و تراوش اندیشه است که براساس آن به توسعه شناخت می‌رسیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا،  مراسم افتتاحیه آرشیو ملی هنر ایران شامگاه ۱۷ مهرماه در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد.
اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مراسم افتتاح آرشیو ملی هنر ایران در شیراز گفت: ایجاد و حفظ آرشیو اسناد ملی ایران یک رسالت است.معمولا گرایش‌ ها به اسناد تاریخی و مکتوب است و در این رویداد آثار هنری به عنوان اسناد آرشیو می‌شوند تا ماندگار شود.
وی ادامه داد: برای توسعه و ماندگار شدن هر امری، نیاز به مطالبه گری مردم است و اگر مطالبات پیوسته و منسجم شود کسی نمی‌تواند به تقابل با آن خواسته برخیزد.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: اگر نگران هستیم که مبادا این آرشیو دچار خدشه شود باید مطالبات استمرار داشته باشند و آنها را توسعه دهیم، چرا که سرزمین و مردم ما فرهنگی هستند و نمی‌توان نسبت به خواسته‌ها و نیارهای فکری، اندیشه‌ای و خلاقیت مردم بی تفاوت بود.
بروجردی خاطرنشان کرد: پشتوانه و زیرساخت هنر خلاقیت، اندیشه و تفکر انسانی است که اگر به ظهور برسد، می‌تواند در قالب خود، هنر را بیافریند.
وی اظهار داشت: بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند که هنر زیباست، چرا که آفریده ذهن و فهم بشر است. وقتی زاده فکر انسانی در هر عرصه‌ای را تحسین می‌کنیم، در می‌یابیم که در باور انسان این فکر می‌تواند ماندگار شود و حتی موجب تغییر نگاه و دیدگاه انسان شود.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: امروز کسانی هستند که تعلق خاطرشان به این سرزمین آنها را بیدار کرده و متوجه شدند که این سرزمین مشهون از خلاقیت‌ها و زیبایی‌ها در قالب‌های مختلف است.
بروجردی تاکید کرد: سرمایه‌ها و دارایی‌هایی فاخری وجود دارد که در همه عرصه‌ها خود را نشان می‌دهد، به شرط اینکه از بازگویی خواسته‌ها، نهراسیم.
نسخه قابل چاپ‎ 
 

471 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 278
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید : 
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
 
بر پایه پورتال سازمانی توکا