خانه
میز خدمت
انتشارات
آموزش/ پژوهش
مجموعه ها
مراجعه و بازدید
درباره ما
ارتباط
اخباراخبار سازمانی
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با مدیران استانی دیدار کرد

تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۱۱:۱۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۷/۲۵ - ۱۱:۲۸:۳۴

اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با مدیران استانی این سازمان دیدار و گفتگو کرد و با تاکید بر حفظ داشته های فرهنگی این سرزمین در نقاط مختلف کشور گفت: برای حفاظت از میراث ماندگار این سرزمین اقدامات ارزنده ای توسط مراکز استانی این سازمان به انجام رسیده و برپایی نشست هایی از این دست کمک می کند تا ساز و کار مناسبی برای انتقال تجربیات به مدیران آینده ارائه شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با مدیران در مراکز استان این سازمان گفت: پیش از بحران کرونا نشست های فصلی با مدیران در مراکز استان ها برگزار می شد اما همه گیری این ویروس مانع از برگزاری متوالی این نشست ها شد.    
وی ادامه داد: ارائه گزارش عملکرد مدیران در مراکز استان ها باعث تبادل نظر، انتقال تجربه به یکدیگر و مدیران آینده این سازمان می شود. زیرا با جمع بندی مجموع فعالیت های انجام شده می توان نتایج مطلوبی را برای ارائه ساز و کارهای مناسب به مدیران آینده ایجاد کرد. 
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اظهار داشت: برای حفاظت از میراث ماندگار این سرزمین و همچنین حفظ علم دانش و علم اطلاعات اقدامات ارزنده ای برای ثبت این میراث به اشکال مختلف، توسط مدیران استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نقاط مختلف کشور به انجام رسید.
وی یادآور شد: از جمله فعالیت ها و اقدامات ارزنده ای که در مراکز استان ها به انجام رسید می توان به جلب حمایت های استانی و معرفی این سازمان به دانشمندان، اصحاب علم، پژوهش و دانشجویان اشاره کرد. به اعتقاد من در مراکز استان ها افرادی که ردپای حضور آنها در شکل گیری فرهنگ و باورها ملموس بوده، شناسایی شدند و به عنوان میراث در این سازمان به ثبت رسیدند و این مهم از مهمترین اقدامات مدیران استانی در سال ها فعالیت آنها بوده است.
بروجردی گفت: اگر تاملی بر رفتار، عملکرد و جایگاه خود داشته باشیم به این دستارود مهم دست می یابیم که همه ما یک نقطه ماندگار در ساختن فرهنگ کشور از خود به یادگار گذاشته ایم و این تأثیرگذاری می‌تواند به نسل بعد منتقل شود و ماندگار بماند. بهره گیری از آموزه های دیگران و دانشی که افراد تولید می کند، می تواند برای کشور قدرت ایجاد کن. بنابراین انتقال این دانش مهم و حیاتی است.از همین رو معتقدم همه افرادی که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در سراسر کشور فعالیت داشته‌اند،‌نقش ارزنده ای در نگهداری و انتقال تجربه میراث ایفا کرده اند.
وی تاکید کرد: کتابخانه ملی ایران متعلق به همه افرادی است که دلسوزانه برای فرهنگ ایران تلاش کرده اند و اگر این سلسله به هم پیوسته نادیده گرفته شود، نمی توان مدعی ترسیم اندیشه های جدید شد. زیرا آنچه از گذشته خلق شده، امروز در اختیار ما است و همواره فرصت برای تکامل این داشته ها وجود دارد. 
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: لازم است در زمینه شناخت فرصت ها تلاش مضاعف صورت گیرد و در این بین ممکن است افرادی خُرده بگیرند، اما واقعیت این است هر اثری که آفریده می شود حاصل تراوشات ذهنی افراد از گذشته تا امروز است که بخشی از حافظه ملی ایرانیان را شکل می دهد و باید از آن محافظت کرد.
لازم به توضیح است اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این نشست با مدیران مراکز استانی مازندران، گیلان، قزوین، مشهد، اصفهان، کرمان، همدان، یزد، آذربایجان، فارس، سیستان و بلوچستان و بوشهر دیدار و گفتگو کرد.
نسخه قابل چاپ‎ 
 

352 مشاهده
دیگر اخبار
صفحه 1 از 279
قبلی
بعدی

پیوندها
دفتر مقام معظم رهبری
نهاد ریاست جمهوری
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
وبسایت اکو
وبسایت سواربیکا
سایر پیوندهای مفید
نشانی
ساختمان كتابخانه ملی : تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، خروجی كتابخانه ملی
ساختمان آرشيو ملی : تهران، بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، نبش خیابان کوشا، روبروی ورزشگاه شهید کشوری، ساختمان آرشیو ملی
تلفن گویا : 81620-021
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید : 
کليه حقوق اين سايت برای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران محفوظ است‎ 
پست الکترونیکی وب سایت : webmaster@nlai.ir
 
 
بر پایه پورتال سازمانی توکا