president.ir
يکشنبه 10 مرداد 1400 - 19:29
فارسی | العربية | English
معاون حقوقی رئیس جمهور:
اقتصاد پویا و مقاوم، مشارکت مردم در اقتصاد و ایجاد فرصت مشارکت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را می‌طلبد/ مردم هم از فرصت مشارکت در امور اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی وسیاسی استفاده کنند حتی اگر این فرصتها دارای نقص و نارسایی و محدودیت باشد
عکس
بایگانی
معاون اول
دفتر رئیس‌جمهور
معاون حقوقی رئیس جمهور بر پیگیری علل حادثه فوت دو خبرنگار در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران تاکید کرد
معاون حقوقی رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت 2 تن از خبرنگاران حوزه محیط زیست ایرنا و ایسنا در حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در شهرستان نقده به خانواده‌های این عزیزان، بر پیگیری علل این حادثه از دستگاه‌های مسئول از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری تاکید کرد.
دبیرخانه شورای عالی هماهنگی اقتصادی:
تصمیم‌گیری‌ها در شورای عالی هماهنگی اقتصادی بر اساس اجماع نظر سران سه قوه انجام می‌شود/ دبیرخانه شورا صرفا مسئول طی فرآیند کارشناسی و کسب نظر کارشناسان برای اخذ تصمیمات سران قوا است/ تصمیم‌گیری در مقوله اصلاح قیمت بنزین در سال 98 از فرآیند قانونی تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری شورا تبعیت کرده است/ با توجه به عضویت رئیس و نمایندگانی از مجلس در نهاد فراقوه‌ای شورای‌عالی کسب اطلاع درباره این موضوع از طریق ایشان میسر است
پیرو انتشار مطالبی در رسانه‌های عمومی به نقل از سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، مبنی بر نقش دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی در تصمیم‌گیری درباره افزایش قیمت بنزین در سال 1398، دبیرخانه این شورا در اطلاعیه‌ای تصریح کرد که صرفا مسئول طی فرآیند کارشناسی لازم و کسب نظر کارشناسان و نمایندگان دستگاه‌های ذیربط، برای اخذ تصمیمات از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی است و در این مورد نیز دقیقاً به همین نحو عمل و تصمیمات لازم اتخاذ شده است.
درآیین رونمایی از کتاب " اهمیت منطقه استراتژیک جولان از نگاه امنیت و بقای اسرائیل" عنوان شد:
تاکید بر ضرورت تلاش همه جانبه برای آزادی منطقه جولان و دیگرمناطق اشغال شده فلسطین
همزمان با سالگرد اشغال جولان توسط رژیم صهیونیستی در مراسمی با حضور رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری، سفرای فلسطین و سوریه در تهران و مشاور نظامی مقام معظم رهبری از کتاب " اهمیت منطقه استراتژیک جولان از نگاه امنیت و بقای اسرائیل" رونمایی و بر تلاش همه جانبه و بیشتر برای آزادی منطقه جولان و دیگر مناطق اشغال شده فلسطین تاکید شد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور خبر داد؛
طراحی بسته جامع حمایت های اقتصادی از آسیب دیدگان کرونا برای سال 1400
معاون اقتصادی رییس جمهور با تشریح آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای حمایت از  بنگاه‌های اقتصادی آسیب دیده در شرایط کرونا از طراحی بسته جامع حمایت های اقتصادی از آسیب دیدگان کرونا برای سال 1400 در کارگروه اقتصادی کرونا خبر داد.
در پیام کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین تاکید شد:
نبرد 12 روزه جوانان غیور فلسطینی "فتح کبیر" بود / فلسطینی‌ها تا حصول پیروزی نهایی باید مراقب تفرقه و شیطنت رژیم جنایتکار صهیونیستی باشند
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری در پیامی با تبریک پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ دوازده روزه با رژِیم غاصب صهیونیستی، این پیروزی را "فتح کبیر" خواند و تاکید کرد که فلسطینی ها تا حصول پیروزی نهایی، باید مراقب تفرقه و شیطنت رژیم جنایتکار صهیونیست باشند.
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری:
روز قدس نمایش اتحاد و همبستگی ملت های آزادیخواه جهان تا حذف نقشه اسراییل در منطقه و روز اعلام انزجار و نفرت از آمریکا و رژیم صهیونیستی است
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای به مناسبت فرارسیدن روز قدس تاکید کرد: روز قدس نمایش اتحاد و همبستگی ملت‌های آزادیخواه جهان تا حذف نقشه اسراییل در منطقه و روز اعلام انزجار و نفرت از آمریکا و رژیم صهیونیستی است.
معاون اقتصادی رییس جمهور: صدور گواهی عدم پرداخت چک از اول تا ۲۰ اردیبهشت انجام نمی‌شود
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا برای بازه زمانی اول تا بیستم اردیبهشت ماه، گواهی عدم پرداخت چک از سوی بانک ها و موسسات اعتباری صادر نمی شود.
آیت الله اختری در جلسه هماهنگی روز جهانی قدس:
فلسطین و قدس روز به روز زنده تر و قوی تر در حال پیشروی است/ عادی سازی روابط، برای نجات اسرائیل از منجلاب و شکنندگی است
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: فلسطین در برابر جنایات، توطئه‌ها و تجاوزهای اسرائیل جنایتکار سر فرود نیاورده و تسلیم جنایات دشمن نشده و روز به روز زنده تر و قوی‌تر در حال پیشروی است.
دکتر جنیدی در جلسه  شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی:
دستگاه های اجرایی از شکایت از کسب و کار های مجازی پرهیز و مصوبه هیات وزیران در رجوع به کارگروه ویژه را رعایت کنند/ مانع زدایی از کسب و کار ها در دستورکار معاونت حقوقی رئیس جمهوری است /دستگاهها گزارش خسارات ناشی از تحریم را تکمیل و برای مدیریت قراردادهای فعلی و آتی در هر دو فرض رفع و ادامه تحریم آماده شوند
شصت و سومین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاه های اجرایی با حضور دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور و معاونان و مدیران کل حقوقی دستگاه های اجرایی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه همکاری امضا کردند
معاونت حقوقی ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش روز چهارشنبه با هدف زمینه‌سازی برای پشتیبانی حقوقی موثر از نظام تعلیم و تربیت و اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و تدوین لایحه قانون جامع، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
به مناسبت روز بزرگداشت شهدا؛
مراسم تجلیل از خانواده ایثارگران نهاد ریاست جمهوری برگزار شد
مراسم تجلیل از خانواده معظم شهدا و جانبازان دفاع مقدس شاغل در نهاد ریاست جمهوری با حضور حجت الاسلام والمسلمین اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین ولی‌زاده مسئول امور ایثارگران نهاد ریاست جمهوری و آقای اسماعیل‌آبادی معاون اداری و مالی نهاد ریاست جمهوری و جمعی از فرزندان ایثارگران شاغل در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
با حضور دکتر ابتکار انجام شد؛
گرامیداشت یاد17هزار ایثارگر زن با کاشت همزمان 17 هزار اصله نهال در سراسر کشور
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده روز شنبه با حضور در محل باغ موزه گیاه شناسی و غرس یک نهال در آیین سراسری کاشت 17هزار اصله نهال به یاد 17هزار شهیده، جانباز و آزاده زن انقلاب اسلامی،دفاع مقدس و دفاع سلامت، شرکت کرد.
دکتر ابتکار در نشست بین المللی زنان، صلح و امنیت پایدار:
امنیت زنان برای دستیابی به صلح اهمیت اساسی دارد/ تاکید بر نقش مهم سازمان های مردم نهاد و جامعه مدنی در پیشبرد صلح و مبارزه با اشغالگری و تروریسم
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه برای رسیدن به جامعه ای منسجم، سالم، رو به رشد و سرشار از امنیت و صلح باید ابتدا در خانواده ها امنیت و اعتدال برقرار شود، تاکید کرد: مساله امنیت زنان برای دستیابی به صلح اهمیت اساسی دارد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:
 تجلیل از خیرین حوزه توسعه روستایی با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، گفت: آیین تجلیل از خیرین حوزه توسعه روستایی کشور، سه شنبه 28 بهمن ماه با حضور معاون اول رئیس جمهور در تهران برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین اختری در مراسم معرفی جایزه جهانی آثار سردار سلیمانی:
خون شهیدان موجب جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه می شود
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: خون شهیدان موجب جاودانگی، ایجاد قدرت و حیات در کالبد جامعه و تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان می شود.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:
تصمیمات در حوزه زنان در حد شعار و تشریفات باقی نمانده و به مرحله اجرا رسید
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به مناسبت روز زن و هفته مقام زن به تشریح دستاوردهای معاونت متبوع خود در راستای ارتقای کمی و کیفی مقام و منزلت زن و خانواده پرداخت و تصریح کرد: در دولت دوازدهم تصمیمات در حوزه زنان در حد شعار و تشریفات باقی نماند و به مرحله اجرا و عمل رسید.
حجت الاسلام و المسلمین اختری در همایش بین المللی مجازی «نقش مردم سودان در احیاء مقاومت و تاثیرگذاری شهید سلیمانی بر آن»:
سردار سلیمانی ملت های منطقه را نسبت به توطئه سازش آگاه کرد
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: سردار سلیمانی ملت های منطقه را نسبت به توطئه سازش آگاه و محور مقاومت علیه صهیونیزم جهانی را تقویت و حمایت همه جانبه کرد.
حجت الاسلام و المسلمین اختری در مراسم رونمایی از مجموعه کتابهای شخصیت های تاثیرگذار مقاومت؛ سرّ دلبران:
وضعیت نابسامان امروز رژیم صهیونیستی به برکت خون رزمندگان مقاومت است
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی از بدو تاسیس تاکنون بدترین روزها را تجربه می کند و این به برکت خون رزمندگان مقاومت است که به زمین ریخته و تا قیامت ادامه خواهد داد.
حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی در دیدار سفیر سوییس:
وجود اقوام و مذاهب گوناگون را فرصتی برای توسعه و امنیت کشور می دانیم/ معتقدیم رشد یک ملت در این است که همدیگر را بپذیرند/ باید روابط دو کشور بر اساس نقشه راهی که روسای جمهور دو کشور ترسیم کرده اند، اجرایی شود
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی وجود اقوام و مذاهب گوناگون را فرصتی برای توسعه و امنیت کشور دانست و گفت: دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی ایران کماکان تلاش می کنند فرصت تنوع قومی ومذهبی را به تهدید تبدیل کنند اما دولت و نظام مصمم است با رعایت کامل حقوق شهروندی، سرمایه گذاری در مناطق مرزی و اقلیت نشین و عدم تبعیض، فرصت شکوفایی را برای همه ایرانیان فراهم سازد.
 حجت الاسلام و المسلمین اختری در دیدار اعضای حزب الله عراق:
شجاعت و رشادت های شهدای عراق را احیا و معرفی و جنایات رژیم بعث را افشا کنید/جوانان حشد الشعبی در بازسازی عراق کمک کنند
رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری گفت: با انجام اقدامات مختلف از جمله تولید فیلم و چاپ کتاب شجاعت و رشادت های شهدای عراق را احیا و معرفی و جنایات رژیم بعث را افشا کنید.
مناسبت ها
1400Ⓒ رياست جمهوري اسلامي ايران
آدرس: تهران - میدان پاستور - خیابان پاستور
تلفن‎+98(21)64451 :